Kwietniowa aktualizacja Windowsa najpewniej pojawi się... w maju

Strona głównaKwietniowa aktualizacja Windowsa najpewniej pojawi się... w maju
26.04.2018 15:42
Kwietniowa aktualizacja Windowsa najpewniej pojawi się... w maju

Nieoficjalne informacje pochodzące od osób będących blisko Microsoftu, wskazywały, że pierwsza tegoroczna duża aktualizacja Windows 10 pojawi się w pierwszej połowie kwietnia. Nowe wydanie wciąż nie zostało udostępnione – Microsoft walczy z ostatnimi błędami w systemie. Jak się teraz okazuje, kolejnym problemem jest nazwa aktualizacji i zbliżający się koniec kwietnia.

Strona startowa w Microsoft Edge potwierdziła doniesienia o zmianie nazwy dużej aktualizacji. Windows 10 nie otrzyma Spring Creators Update, jak wcześniej sądzono. Wydana zostanie aktualizacja April Update, co zgadzałoby się z informacjami dostarczonymi przez Walking Cata, znanego z trafnych przecieków dotyczących wielu produktów Microsoftu.

Nowe doniesienia wskazują, że nowa nazwa może okazać się nietrafna. Kwietniowa aktualizacja pojawi się bowiem w maju. Według opublikowanego tweeta, który ma przedstawiać wewnętrzną notatkę dla chińskich sprzedawców detalicznych, aktualizacja wystartuje rano 9 maja.

Windows 10 Apr Update will be released on May 9 : https://t.co/P3x6La3jFZ pic.twitter.com/A0Ys7Yu0Kx

— FaiKee (@FaiKeeF) 25 kwietnia 2018Oczywiście nowe informacje nie zostały potwierdzone przez Microsoftu. Warto jednak zauważyć, że do końca kwietnia zostały tylko 4 dni, a aktualizacji April Update wciąż nie ma. Testowa kompilacja 17134 została wydana w ostatni piątek w pierścieniu wolnych aktualizacji i Release Preview. Ma być ona kandydatem do stabilnej wersji aktualizacji, ale najwidoczniej Microsoft wciąż nie rozwiązał wszystkich błędów, które blokują opublikowanie stabilnego wydania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)