PlayStation Classic obiektem nędzy i rozpaczy?

Pierwsze PlayStation było zasłużenie przedmiotem kultowym. Nie każdego było stać na PC, bo były one drogie i nieprzystępne, natomiast sam akcelerator do karty graficznej na tamte czasy potrafił luźno kosztować tyle, co przeciętna konsola. Dlatego po obniżkach cen PlayStation w drugiej połowie lat 90-tych nastąpił szał. I nie tylko ze względu na ceny sprzętu, a przede wszystkim ze względu na gry i oficjalną dystrybucję.

Retro-Arcade — historia niecodziennego przypadku

To, że życie potrafi zaskakiwać niby wiemy wszyscy, ale nie każdy doświadczy tego rodzaju zaskoczenia w pozytywnym sensie. Przeżyłem trochę już tych wiosen, ale to co mi się dzisiaj przytrafiło, należało wyłącznie do marzeń raczej życzeniowych. Zdawałem sobie sprawę, że jest pewna doza prawdopodobieństwa, że mogę natrafić na tego rodzaju zdarzenie, ale nie sądziłem, że nastąpi to w efekcie zasadniczo losowego przypadku...

Od ponad trzech lat kolekcjonuję sprzęt Arcade. Są to płyty z programami, którymi żyły salony gier w drugiej połowie lat 90-tych.

Przewodnik po Sailfish OS 2.0

W dzisiejszych, jakże specyficznych czasach, megakorporacje skupiają się na wciskaniu usług, które przy każdej okazji z telefonów użytkowników wysysają dane. W tej kategorii nie ma lepszych, są tylko źli i gorsi. Część świadomych użytkowników zatem oczekuje platformy programowej w telefonie odciętej od tego rodzaju praktyk. Można zadbać o siebie w tym względzie na różne sposoby, acz o gotowy, współczesny produkt jest relatywnie trudno.

PIT z Ubuntu w sesji live

Jak co roku przychodzi się nam rozliczyć z Urzędem Skarbowym. Wśród nas są osoby, które będą rozliczały się po raz pierwszy. Niektórzy decydują zmienić stary sposób rozliczania na ten namaszczony przez nasze Ministerstwo Finansów. Choć e-deklaracje są moją główną aplikacją, postanowiłem przedstawić równocześnie instalację alternatywnego programu. Szczęśliwie zarówno e-deklaracje jak i e-pity są napędzane przez tę samą technologię, wobec czego za wiele więcej proces instalacji się nam nie skomplikuje. Opis skonstruowałem tak, że chyba już prościej się nie da.

Banana Pi — prototypowanie bez cyny

W sieci istnieje cała masa najróżniejszych projektów zarówno programowych jak i sprzętowych z udziałem przeróżnych płytek deweloperskich. Niemal każdy jest w stanie sobie wymyślić bądź wyszukać zastosowania, które z udziałem takiej płytki będą wręcz nieodzowne. Jeśli ktoś przegląda zasoby sieci na bieżąco w tej tematyce, to tylko kwestią czasu jest skończenie z wszelkimi wymówkami celem podwinięcia rękawów do roboty...

Nie inaczej stało się w moim wypadku. Natknąłem się na projekt ze strony SpritesMods.com, konkretnie jest to

Beagle Bone Black – czy warto?

Ostatnimi czasy padł news na DP o nowym, topowym projekcie zorientowanym na społeczność Open Source Software (OSS). W zasadzie patrząc po komentarzach, temat rozniósł się bez większego echa. Ot, taka niewinna wiadomość grzmiąca swoim tytułem, jakoby zapadł nagły zmierzch na zainteresowanie Raspberrym Pi. Taka mała dziennikarska prowokacja, która zaginęła gdzieś w gąszczu malin...

[MyDevil.net] Niebo dla Webdewelopera

Nikomu nie trzeba chyba mówić, że konkurencja w sieci jest ogromna. Chcąc wpasować się we współczesne realia, moim zdaniem nie wystarcza dobre pozycjonowanie, wypasiony graficznie layout, stosowanie bieżących technologii, takich jak html5 i css3, czy użytkowanie zewnętrznych API niezależnych dostawców usług.

W mojej opinii tak naprawdę, aby się wyróżnić, należy wzmagać interakcję z użytkownikiem oraz zadbać o unikalną funkcjonalność naszej witryny.