Lapse It ikona

Lapse It4.70

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Lapse It to jedna z lepszych aplikacji do nagrywania filmów poklatkowych. Z jej pomocą można zarejestrować sekwencję zdjęć, przyciąć ją, a następnie wyrenderować film o wybranej liczbie klatek na sekundę i dołączyć do niego ścieżkę dźwiękową z pliku.

Lapse It pozwala szczegółowo ustawić parametry aparatu. Można tu zdefiniować interwał (od 100 milisekund do 9999 minut), rozmiar obrazu (od 360p do 1080p oraz „pełny”) i można wybrać kamerkę (przednia lub tylna). Można także skorzystać z rejestrowania na życzenie na potrzeby animacji. W precyzyjnym ustawieniu obiektów pomoże podgląd poprzedniej klatki.

Ponadto można wymusić odpowiednie ISO, zależnie od warunków nagrywania, wybrać balans bieli i zablokować jego zmianę (przydatne przy nagrywaniu zmian pogody), włączyć lampę błyskową i zablokować ustawianie ostrości. Można także już na tym poziomie wybrać efekt, z jakim będzie nagrywany film. Potem pozostaje nacisnąć czerwony przycisk i zostawić smartfon. Zatrzymane nagranie można kontynuować później – wystarczy w szczegółach projektu wybrać pozycję Resume capture.

Po zakończeniu nagrywania można skontrolować sekwencję zdjęć i ewentualnie przyciąć nieatrakcyjny początek lub koniec, zmienić orientację, przyciąć film do kwadratu i nałożyć efekt. Należy także wybrać liczbę klatek na sekundę w renderowanym filmie, kodek (H264 „Awesome”, MP4, MOV), jakość i ewentualnie dodać ścieżkę dźwiękową z pliku. LapseIt Pro nie ma niestety możliwości montowania filmów z kilku projektów – można najwyżej kontynuować nagrywanie w ramach jednego projektu, co nie zawsze jest satysfakcjonujące.

W ustawieniach aplikacji można zdefiniować domyślne wartości dla różnych parametrów, a także zmienić ścieżkę zapisu projektów. Częścią Lapse It jest serwis społecznościowy, w którym można udostępniać swoje poklatkowe dzieła. Z poziomu aplikacji można także udostępnić filmy na wielu serwisach społecznościowych. Niektóre zaawansowane funkcje należy dokupić z poziomu aplikacji.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.01 ocena
Liczba pobrań951
Data aktualizacji19 lip 2015
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
Lapse It ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)