iOSGrafika i fotografiaNagrywanie wideoLapse It
Lapse It ikona

Lapse It

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Lapse It to jedna z lepszych aplikacji do nagrywania filmów poklatkowych. Z jej pomocą można zarejestrować sekwencję zdjęć, przyciąć ją, a następnie wyrenderować film o wybranej liczbie klatek na sekundę i dołączyć do niego ścieżkę dźwiękową z pliku.

LapseIt Pro pozwala szczegółowo ustawić parametry aparatu. Można tu zdefiniować interwał, rozmiar obrazu i można wybrać kamerkę (przednia lub tylna). Ponadto można wymusić odpowiednie ISO, zależnie od warunków nagrywania, wybrać balans bieli i zablokować jego zmianę (przydatne przy nagrywaniu zmian pogody), włączyć lampę błyskową i zablokować ustawianie ostrości. Można także już na tym poziomie wybrać efekt, z jakim będzie nagrywany film. Potem pozostaje nacisnąć czerwony przycisk i zostawić smartfon. Zatrzymane nagranie można kontynuować później – wystarczy w szczegółach projektu wybrać pozycję Resume capture.

Po zakończeniu nagrywania można skontrolować sekwencję zdjęć i ewentualnie przyciąć nieatrakcyjny początek lub koniec, zmienić orientację, przyciąć film do kwadratu i nałożyć efekt. Należy także wybrać liczbę klatek na sekundę w renderowanym filmie, jakość i ewentualnie dodać ścieżkę dźwiękową z pliku. LapseIt Pro nie ma niestety możliwości montowania filmów z kilku projektów – można najwyżej kontynuować nagrywanie w ramach jednego projektu, co nie zawsze jest satysfakcjonujące.

W ustawieniach aplikacji można zdefiniować domyślne wartości dla różnych parametrów, a także zmienić ścieżkę zapisu projektów. Częścią LapseIt Pro jest serwis społecznościowy, w którym można udostępniać swoje poklatkowe dzieła. Z poziomu aplikacji można także udostępnić filmy na wielu serwisach społecznościowych. Niektóre zaawansowane funkcje należy dokupić w aplikacji Lapse It Pro.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań89
Data aktualizacji24 paź 2019
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Lapse It ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)