Laptop o mobilności tabletu, czy tablet o wydajności laptopa? #prasówka

Laptop o mobilności tabletu, czy tablet o wydajności laptopa? #prasówka24.03.2016 14:21
Laptop o mobilności tabletu, czy tablet o wydajności laptopa? #prasówka

Hybrydy i konwertowalne laptopy to jedne z najciekawszych produktów konsumenckich, jakie w ostatnich latach pojawiły się na rynku. Według branży jako jedyne mają szansę zastąpić w przyszłości tradycyjne laptopy i tablety. Oferują wysoką wydajność i mobilność, atrakcyjne wzornictwo i dostępność w różnych segmentach cenowych. Dlaczego warto postawić właśnie na taki sprzęt?

Różne sposoby pracy

Różnicę między urządzeniami konwertowalnymi, a laptopami i tabletami widać już na pierwszy rzut oka. Mowa o charakterystycznej konstrukcji, której zadaniem jest zapewnienie jak największej wszechstronności i wygody użytkowania. Umożliwia szybką i wygodną zmianę sposobu pracy z tradycyjnego laptopa, przez tablet, aż po autorskie rozwiązania producentów. Dwie najpopularniejsze konstrukcje to odpinana klawiatura np. w Lenovo MIIX 700 i MIIX 300 lub zawiasy otwierane w zakresie 360 stopni, charakterystyczne dla urządzeń Lenovo z serii YOGA.

W Lenovo MIIX klawiatura została zamontowana na dwóch zawiasach Dual Band Watch tak, aby można ją było łatwo odpiąć i szybko dokonać transformacji laptopa w tablet. W klasycznym ustawieniu można skorzystać ze sprytnego gadżetu – odchylanej płytki znajdującej się z tyłu obudowy. Pełni ona funkcję podpórki i umożliwia swobodną regulację kąta nachylenia ekranu w czasie pracy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
350174780064163777

Laptopy z serii YOGA oferują jeszcze dwa dodatkowe sposoby używania – jako namiot, najwygodniejsze do prezentowania treści na spotkaniu biznesowym lub zdjęć po wakacjach dla znajomych oraz jako podstawka. Ta ostatnia polecana jest przede wszystkim do oglądania filmów i seriali, wyświetlania bajek dzieciom oraz prowadzenia wideokonferencji.

Jakość ekranu

Wielofunkcyjne urządzenia wymagają rożnych możliwości nawigacji, by korzystanie z każdej pozycji ustawienia sprzętu było intuicyjne, wygodne i bezpieczne. Z tego dobre produkty powinny posiadać wytrzymałe ekrany dotykowe o podwyższonej rozdzielczości, tak by obraz widziany i z bliska, i z daleka był jasny, czytelny i ostry. W końcu mowa o laptopach, które mogą posłużyć zarówno do odtwarzania domowych multimediów, jak i prezentacji na spotkaniach biznesowych. W takim zastosowaniu nie ma miejsca na kompromisy i słabą jakość. Z tego powodu Lenovo MIIX 700 został wyposażony w 12" ekran 2160 x 1440 pikseli, o proporcjach 3:2 – idealnych do wyświetlania prezentacji, a YOGA 900 w 13.3" wyświetlacz o rozdzielczości aż do 3200 x 1800 pikseli. Taki obraz robi wrażenie dzisiaj i prawdopodobnie także w kolejnych latach nie pozostanie w tyle w technologicznym wyścigu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Od niedawna laptopy konwertowalne Lenovo mogą korzystać z bezpłatnej aplikacji WriteIT 2.0, dzięki której ekran sprzętu zmienia się w aktywny obszar do robienia odręcznych notatek, rysunków, zaznaczania elementów, prezentacji, stron internetowych itp. To gratka dla kreatywnych, którzy nie potrzebują profesjonalnego tabletu graficznego, a chętnie sprawdziliby się w tworzeniu ciekawym projektów wizualnych korzystając ze swojego „zwykłego” laptopa.

Mobilność i wydajność w jednym

Wszyscy Ci, którzy myśleli, że ultralekki i designerski sprzęt jedynie ładnie wygląda i nadaje się tylko do pracy w Wordzie i przeglądania Internetu są zdecydowanie w błędzie. Dzisiejsze hybrydy i konwertowalne modele oferują o wiele więcej. Większość z nich wyróżnia się lekką i kompaktową konstrukcją, tak by w swojej poręczności nie utrudniać podróży i zmieścić się nawet w najmniejszym bagażu. Kluczowym parametrem, przy którym nie ma mowy o kompromisach jest w tym przypadku czas pracy na baterii - w modelach Lenovo nawet do 9h.

350174780064556993

A co z wydajnością? Aby realizować zadania na polu biznesowym, kreatywnym, jak i po godzinach w domu, laptopy z serii MIIX 700 i YOGA 900 zostały wyposażone w nowoczesne komponenty znane z tradycyjnych laptopów, m.in. procesory Intel Core szóstej generacji, do 16 GB RAM, do 512 GB dysku SSD i niezbędne złącza. Takie konfiguracje zapewniają szybką i wydajną pracę w wielu aplikacjach jednocześnie, komfortowe tworzenie i wyświetlanie treści w dowolnym miejscu, zupełnie jak na laptopie używanym do tej pory prywatnie w domu, czy w pracy.

Dla każdego

Ci, którzy do tej pory czuli się w jakikolwiek sposób ograniczeniu podczas korzystania z tradycyjnych laptopów powinni poważnie przyjrzeć się ich bardziej „elastycznym” kolegom. Cztery sposoby pracy to setki różnych zadań do realizacji w nowy sposób. Urządzenia konwertowalne zostały stworzone z myślą o współczesnych ludziach – mobilnych, wymagających, żyjących w bardzo szybkim tempie, robiących wiele rzeczy jednocześnie. Nowoczesne produkty muszą dotrzymywać kroku swoim właścicielom, bo to od nich zależy zakres zadań, jakie można realizować przy użyciu nowoczesnych laptopów. Sama konstrukcja przestała być jakąkolwiek barierą.

Gdy nadchodzi czas pracy wystarczy podłączyć klawiaturę w przypadku hybryd lub przekręcić ekran do pozycji tradycyjnego laptopa. Takie ustawienie sprawdzi się w tradycyjnej pracy w biurze, agencji, wśród freelancerów i w domu. Dostęp do pełnej klawiatury i gładzika jest niezastąpiony podczas korzystania z programów pakietu Office: dokumentów Word, prezentacji, czy pracy w arkuszach kalkulacyjnych. Tak, jak znamy i tak, jak lubimy. Po odpięciu lub złożeniu klawiatury, odchyleniu podstawki, czy zmianie kąta odchylenia ekranu w zakresie 360 stopni można oderwać się od biurka. Sprzęt zupełnie zmienia swoje oblicze i może stać się tabletem, czytnikiem, narzędziem do prowadzenia projektów, wideokonferencji, czy prezentacji na spotkaniach z klientami lub współpracownikami.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Konwertowalne urządzenia sprawdzą się też w domu, jako osobisty laptop o szerszych możliwościach i wyższym komforcie użytkowania niż te, znane dotychczas . Różne sposoby pracy to m.in wygodniejsze wyświetlanie multimediów np. bajek dla dzieci. Umożliwiają zabranie laptopa do kuchni, gdy potrzebujemy stałego wglądu do nowego przepisu. Sprawdzą się podczas prac manualnych, jako wyświetlacz szablonów i wzorów do wykonania. Tak naprawdę wiele z zastosowań zależy tylko i wyłącznie od pomysłu użytkowników, bo sama konstrukcja przestała być jakąkolwiek barierą.

Bez ograniczeń w komunikacji

350174780064950209

Powodem dla którego chętniej sięgamy po laptopy niż po tablety, jest ich pełna funkcjonalność i wygodna komunikacja poprzez dostęp do wszystkich złącz i opcji sieciowych. Ta cecha została przeniesiona także do hybryd i laptopów konwertowalnych. W większości z nich znajdują się tradycyjne porty USB oraz wyjścia wideo, a także czytniki kart pamięci obsługujące najbardziej popularne formaty. Dzięki temu nie trzeba się martwić o podłączenie przewodu projektora, szybkie zgranie danych, podłączenie swojego dysku zewnętrznego, czy wydrukowanie dokumentów nie mając skonfigurowanego połączenia z siecią. Do komunikacji bezprzewodowej stosowane są obecnie dwuzakresowe karty Wi-Fi 802.11 ac oraz Bluetooth 4.0. Niektóre modele, np. Lenovo MIIX 700 posiadają także czytnik kart micro SIM (LTE/3G).

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)