Laptopy z Kinectem?

Laptopy z Kinectem?

Grzegorz Niemirowski
29.01.2012 02:16

Przed kilkoma tygodniami Microsoft zapowiedział wersję Kinecta dla stacjonarnych komputerów PC. Kinect jednak ma trafić także do laptopów.

Serwis The Daily miał okazję obejrzeć dwa prototypy takich urządzeń. Były one najprawdopodobniej wyprodukowane przez Della. Elementy Kinecta były w dwóch miejscach: nad matrycą LCD umieszczono sensory, a pod nią podczerwone LEDy. Trudno w tej chwili spekulować o zastosowaniach Kinecta w laptopie. Raczej nie będą to gry, ze względu na stosunkowo niewielki ekran. Można sobie wyobrazić sterowanie systemem za pomocą gestów, np. przełączanie aplikacji za pomocą ręki. Na dłuższą metę machanie przed laptopem podczas normalnej pracy okaże się męczące. Dużo się mówi o komunikacji z komputerem w sposób naturalny. Z pewnością gesty oraz głos są naturalne, jednak niezbyt dobrze sprawdzają się przy codziennej pracy z komputerem. Klikanie myszą i pisanie na klawiaturze są jednak szybsze i mniej męczące. Kto wie, może jednak taki sposób pracy zyska zwolenników? Na pewno ciekawym obszarem zastosowań dla Kinecta jest obsługa komputera przez osoby niepełnosprawne.

W lutym ma się ukazać finalna wersja kinectowego SDK dla Windows. Laptopy z Kinectem pojawią się na rynku zapewne niedługo później.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)