Laseczki, ustawcie się w kolejce. Duke Nukem wróci 2 września

Laseczki, ustawcie się w kolejce. Duke Nukem wróci 2 września

Laseczki, ustawcie się w kolejce. Duke Nukem wróci 2 września
26.08.2016 15:52

Byliście ostatnio na stronie dukenukem.com? Coś się ruszyło, bo zamiast zwyczajowych informacji znajduje się tam zegar odliczający do 20 urodzin gry Duke Nukem 3D. Początek imprezy zaplanowano na 2 września, na 2:30. Nie wiemy na pewno co to znaczy, ale szykuje się powrót Księcia.

Spekulować można w nieskończoność, więc dorzucę kilka faktów. Na stronie widnieje też dopisek „Coming soon”, więc zbliża się coś nowego i wartego uwagi. Pierwszy raz od 2012 roku coś ruszyło się na profilu Duke'a na Facebooku. Ostatnie wpisy tam pochodzą z czasów Duke Nukem Forever, która powstawała w bólach i zebrała kiepskie opinie, z którymi nie zawsze się zgadzam.

Sporo dzieje się też na Twitterze, gdzie ruszyło zupełnie nowe konto. Prowadzący je obecnie Randy Pitchford, szef Gearbox… obraża innych na lewo i prawo. Na Facebooku można znaleźć ostrzeżenie, ale moim zdaniem prowadzący konto doskonale wczuł się w rolę.

The King is back. Line up, ladies. pic.twitter.com/jiyifNvWzL

— Duke Nukem (@dukenukemgame) 24 sierpnia 2016Jeśli ktoś dorastał w latach dziewięćdziesiątych, musiał grać w którąś z części Duke Nukem i poznać trochę jego niewybrednych żartów, do których odnoszą się wpisy na Twitterze. W ramach przypomnienia proponuję odcinek „Zagrajmy w to jeszcze raz…” o Duke Nukem 3D.

Duke Nukem 3D [Zagrajmy w to jeszcze raz]

Wróćmy do faktów. Wiemy też, że na zdjęciu profilowym na Twitterze znajduje się pomalowana figurka, prawdopodobnie z kolekcjonerskiej edycji Duke Nukem 3D, z dorobionymi rękami. Co nam to mówi? Nadal nic konkretnego.

Więcej światła rzuci na sprawę kilka obrazków, do których dotarł GameSpot:

Obraz
Obraz

Wygląda znajomo? Obecność figurki sugerowała, że czekamy na coś związanego z Duke Nukem Forever. Nowe DLC odpada – to za mało, no i gra nie cieszy się popularnością. Z bezdennej studni wiedzy Reddita można się dowiedzieć, że chodzi o Duke Nukem 3D: World Tour – przeróbkę 20-letniej gry, zawierającą elementy klasyka i trochę nowości. Za grę odpowiada studio Nerve Software, założone przez byłego dewelopera id Software, które pracowało przy nowym Doomie.

Nie obrażę się za odświeżoną wersję Duke Nukem 3D. Gearbox wkłada sporo wysiłku w przypominanie o postaci Duke'a, więc myślę, że szykuje się coś sporego, ale niekoniecznie pełnowymiarowy tytuł.

Pozostaje jedno pytanie: czy powstanie jeszcze jakaś gra o Księciu? W 2015 roku Randy Pitchford, CEO Gearbox, twierdził, że powstał już projekt kontynuacji Duke Nukem Forever. Oby nie przyszło nam czekać na grę do 2030 roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)