Laser na weekend

Laser na weekend
20.01.2012 17:36
Redakcja
Redakcja

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy grę Laser - niezwykle wciągającą, ale również niebywale trudną logiczną łamigłówkę, która w kilkuletniej historii swego istnienia zdołała zmiażdżyć nie jeden tęgi umysł.

Grę polecamy rozpocząć zamieszczonym tutorialem, z którego w szybki sposób dowiemy się z jakim rodzajem zadania spotkamy się w kręcącym się na ekranie naszego komputera sześcianie.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...jwplayer("laser360pmp4").setup({height: 294, width: 480, duration: 122, autostart: false, plugins: "gapro-1", "gapro.accountid":"UA-3114185-1", "gapro.idstring":"laser-360p.mp4", image: "http://images.dpcdn.pl/ImageProxy.ashx?file=Video/20120120173023.jpg&height=360&width=640&crop=1", "controlbar.position":"bottom", modes: [{ type: "flash", src: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/player57/player.swf", config: { provider: "http", "http.startparam":"start", levels: [ { bitrate: 768, file: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/gry/laser-360p.mp4", width: 640 }, { bitrate: 3000, file: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/gry/laser-720p.mp4", width: 1280 } ] } },{ type: "html5", config: { provider: "video", levels: [ { bitrate: 768, file: "http://storage4.dobreprogramy.pl/video/gry/laser-360p.mp4", width: 640 }, { bitrate: 3000, file: "http://storage4.dobreprogramy.pl/video/gry/laser-720p.mp4", width: 1280 }] } } ] }); Na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się całkiem prosta i nie wymagająca większego wysiłku. Wewnątrz bryły zainstalowano generator oraz detektor światła. Pierwszy je wypuszcza, drugi wyłapuje. Jako że znajdują się zazwyczaj w różnych i odległych od siebie miejscach wewnątrz bloku, do pomocy w sterowaniu promieniem lasera udostępniono szereg luster. Należy w jak najkrótszym czasie i co za tym idzie, przy najmniejszej liczbie ruchów złączyć wiązką światła generator z detektorem. Wraz z trwaniem rozgrywki w obrębie bryły pojawiają się dodatkowe przeszkody, które należy uwzględnić przy planowaniu trasy lasera. Należą do nich chociażby multiplier, który uwielokrotnia wpadający do niego strumień, specjalny przetwornik koloru zamieniający każdą barwę w jedną, konkretną przypisaną sobie czy też coś w rodzaju dzielnika łączącego wszystkie wpadające doń promienie w jeden, również oznaczony z góry kolor.

Jak by tego wszystkiego było mało, w dalszej części zabawy przy pomocy wymienionych akcesoriów, a także specjalnych filtrów, graczowi przyjdzie zmierzyć się z problemem łączenia odpowiednich barw kilku promieni w ten właściwy, który narzuca zamieszczony detektor.

Trzeba przyznać, że Laser nie należy do najprostszych komputerowych łamigłówek. Niejednokrotnie zdarza się tak, że zaliczenie układu może wydać się wręcz graniczące z cudem, ale wystarczy odrobinę zaufać swoim szarym komórkom, sprytowi i pomysłowości, by móc cieszyć się z długiej rozgrywki w Laser, może nawet do 71 układu ;-).

Grę Laser można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> Logiczne.

Ponadto wszystkich miłośników gier, dla których gra na weekend to za mało, zapraszamy do naszego portalu Gamikaze. W tym tygodniu proponujemy lekturę zapowiedzi Twisted Metal, czyli nowej odsłony rozbijania się w wykręconych pojazdach, platformówki Sly Cooper: Thieves in Time zmierzającej na PS3, a także przenośnej strzelanki Unit 13 powstającej z myślą o PlayStation Vita.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
SERENDIPITY na weekend
SERENDIPITY na weekend
Rafał Szramowiat
Altitude0 na weekend
Altitude0 na weekend
Rafał Szramowiat
Sploot na weekend
Sploot na weekend
Rafał Szramowiat
Beret na weekend
Beret na weekend
Rafał Szramowiat
SubRay na weekend
SubRay na weekend
Rafał Szramowiat
P.U.S.H. na weekend
P.U.S.H. na weekend
Rafał Szramowiat
Aquarius na weekend
Aquarius na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (20)