Laser na weekend

Redakcja

20.01.2012 17:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy grę Laser - niezwykle wciągającą, ale również niebywale trudną logiczną łamigłówkę, która w kilkuletniej historii swego istnienia zdołała zmiażdżyć nie jeden tęgi umysł.

Grę polecamy rozpocząć zamieszczonym tutorialem, z którego w szybki sposób dowiemy się z jakim rodzajem zadania spotkamy się w kręcącym się na ekranie naszego komputera sześcianie.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...jwplayer("laser360pmp4").setup({height: 294, width: 480, duration: 122, autostart: false, plugins: "gapro-1", "gapro.accountid":"UA-3114185-1", "gapro.idstring":"laser-360p.mp4", image: "http://images.dpcdn.pl/ImageProxy.ashx?file=Video/20120120173023.jpg&height=360&width=640&crop=1", "controlbar.position":"bottom", modes: [{ type: "flash", src: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/player57/player.swf", config: { provider: "http", "http.startparam":"start", levels: [ { bitrate: 768, file: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/gry/laser-360p.mp4", width: 640 }, { bitrate: 3000, file: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/gry/laser-720p.mp4", width: 1280 } ] } },{ type: "html5", config: { provider: "video", levels: [ { bitrate: 768, file: "http://storage4.dobreprogramy.pl/video/gry/laser-360p.mp4", width: 640 }, { bitrate: 3000, file: "http://storage4.dobreprogramy.pl/video/gry/laser-720p.mp4", width: 1280 }] } } ] }); Na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się całkiem prosta i nie wymagająca większego wysiłku. Wewnątrz bryły zainstalowano generator oraz detektor światła. Pierwszy je wypuszcza, drugi wyłapuje. Jako że znajdują się zazwyczaj w różnych i odległych od siebie miejscach wewnątrz bloku, do pomocy w sterowaniu promieniem lasera udostępniono szereg luster. Należy w jak najkrótszym czasie i co za tym idzie, przy najmniejszej liczbie ruchów złączyć wiązką światła generator z detektorem. Wraz z trwaniem rozgrywki w obrębie bryły pojawiają się dodatkowe przeszkody, które należy uwzględnić przy planowaniu trasy lasera. Należą do nich chociażby multiplier, który uwielokrotnia wpadający do niego strumień, specjalny przetwornik koloru zamieniający każdą barwę w jedną, konkretną przypisaną sobie czy też coś w rodzaju dzielnika łączącego wszystkie wpadające doń promienie w jeden, również oznaczony z góry kolor.

Jak by tego wszystkiego było mało, w dalszej części zabawy przy pomocy wymienionych akcesoriów, a także specjalnych filtrów, graczowi przyjdzie zmierzyć się z problemem łączenia odpowiednich barw kilku promieni w ten właściwy, który narzuca zamieszczony detektor.

Trzeba przyznać, że Laser nie należy do najprostszych komputerowych łamigłówek. Niejednokrotnie zdarza się tak, że zaliczenie układu może wydać się wręcz graniczące z cudem, ale wystarczy odrobinę zaufać swoim szarym komórkom, sprytowi i pomysłowości, by móc cieszyć się z długiej rozgrywki w Laser, może nawet do 71 układu ;-).

Grę Laser można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> Logiczne.

Ponadto wszystkich miłośników gier, dla których gra na weekend to za mało, zapraszamy do naszego portalu Gamikaze. W tym tygodniu proponujemy lekturę zapowiedzi Twisted Metal, czyli nowej odsłony rozbijania się w wykręconych pojazdach, platformówki Sly Cooper: Thieves in Time zmierzającej na PS3, a także przenośnej strzelanki Unit 13 powstającej z myślą o PlayStation Vita.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)