LastPass dla Androida wprowadza automatyczne wypełnianie formularzy w mobilnym Chrome

LastPass dla Androida wprowadza automatyczne wypełnianie formularzy w mobilnym Chrome

LastPass dla Androida wprowadza automatyczne wypełnianie formularzy w mobilnym Chrome
Redakcja
26.03.2014 19:00, aktualizacja: 26.03.2014 21:12

Posiadając wiele przeróżnych kont w Internecie i w miarę wzrostu ich liczby w końcu dochodzimy do momentu, gdy nie da się spamiętać wszystkich loginów i haseł. Oczywiście możemy stosować wszędzie jedno i to samo hasło, niemniej nie jest to praktyka zbyt bezpieczna i najlepiej pomysł ten szybko odrzucić. O wiele lepsze są aplikacje zajmujące się bezpiecznym przechowywaniem takich danych. Niektóre są lokalne, jak KeePass, inne korzystają z bazy zawartej w chmurze jak LastPass. Problem pojawia się w przypadku urządzeń mobilnych, bo przecież tam również coraz częściej logujemy się zupełnie tak samo, jak z komputerów. Chcielibyśmy natomiast mieć dostęp do danych logowania bez przesyłania ich w jawnej postaci np. emailem.

Obraz

Wspomniany już LastPass posiada wersję dla Androida, niemniej jej obsługa była nie do końca wygodna: aby skorzystać z automatycznego wypełniania pól musieliśmy używać przeglądarki wbudowanej w aplikację, czy też korzystać z dodatków do Dolphina lub mobilnego Firefoksa. Ostatecznie pozostawało jeszcze kopiowanie danych logowania miedzy aplikacją-sejfem a przeglądarką, czy też innymi aplikacjami w jakich chcieliśmy wprowadzić dane zawarte w bazie. Ostatnia aktualizacja zmienia tę sytuację. Teraz wypełnianie formularzy możliwe stało się także w Chrome za sprawą… opcji ułatwień dostępu. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z dodatkowej weryfikacji za pomocą kodu pin (który w nowej wersji może być znacznie dłuższy) aby nie dawać dostępu do bazy haseł w każdej sytuacji. Na co jeszcze pozwala LastPass Oprócz haseł, daje dostęp również do zabezpieczonych notatek zapisanych w usłudze. Dzięki aplikacji możliwe jest przeglądanie zapisanych w bazie danych o witrynach, ich edycja i usuwanie.

Aplikacja obsługuje również w takim samym zakresie profile (karty tożsamości do automatycznego wypełniania formularzy) i bezpieczne notatki, włącznie z podziałem na grupy. LastPass posiada również prostą, wbudowaną bezpieczną przeglądarkę, z której poziomu użytkownik otrzymuje szybki dostęp do witryn zapisanych na koncie, a także opcji autouzupełniania danych (przeglądarka pozwala na logowanie nawet w wypadku autoryzacji HTTP typu AuthBasic). Aplikacja blokuje wykonywanie zrzutów ekranowych gdy jej używamy w celu ochrony naszych danych. Zawiera również generator bezpiecznych haseł z opcjami do wyboru.

Ze względów bezpieczeństwa możliwe jest ustawienie szybszego niż standardowe, automatycznego wylogowania z aplikacji po określonym czasie. Wersja bezpłatna działa na urządzeniach mobilnych przez 14 dni. Po tym czasie konieczne jest wykupienie pakietu premium usługi LastPass aby aplikacja nadal działała. Dodatkowo możliwe jest zainstalowanie osobnej aplikacji-dodatku integrującej LastPass z przeglądarką mobilną Dolphin Browser lub dodatku do Firefoksa, o ile posiadamy wspomniany pakiet płatny. LastPass w wersji tak dla Androida jak i Windows Phone znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)