LastPass z synchronizacją między urządzeniami teraz całkiem za darmo

LastPass z synchronizacją między urządzeniami teraz całkiem za darmo

LastPass z synchronizacją między urządzeniami teraz całkiem za darmo
03.11.2016 16:20

Popularny menedżer haseł LastPassjest teraz dostępny całkowicie za darmo. Jego producent ogłosił,że możemy korzystać z synchronizacji między wieloma urządzeniamibez żadnych ograniczeń. To znakomita wieść w erze wieloekranowegokorzystania z Internetu – użytkownicy będą mogli teraz znaczniewzmocnić swoje hasła, pozwalając menedżerowi pamiętać je zanich.

Do tej pory ten własnościowy program firmy LogMeIn oferowałdarmowe zarządzanie hasłami jedynie dla przeglądarek desktopowychlub urządzeń mobilnych – użytkownik musiał wybrać, z czegochce korzystać. Możliwość synchronizacji tych danych oferowałajedynie wersja Premium, kosztująca około 50 zł rocznie. Terazjednak niezwykle przydatna dziś funkcja synchronizacji jest dostępnana wszystkich urządzeniach, z jakich korzystamy.

Nie oznacza to, że wersja Premium zniknie. Wręcz przeciwnie, dlazainteresowanych wyższym poziomem bezpieczeństwa użytkownikówpozostaje rozsądnym wyborem, choćby ze względu na możliwośćwykorzystania dwuetapowego uwierzytelniania z biometrią lubsprzętowych tokenami YubiKey i Sesame.

Obraz

Oferując jednak darmową możliwość synchronizacji haseł,LastPass znacząco zwiększa bezpieczeństwo zwykłych użytkowników,korzystających z Internetu na wielu różnych urządzeniach. Oddebiutu aplikacji w 2008 roku czasy się zmieniły i dziśpraktycznie każdy żyje „w chmurze”, swoje cyfrowe daneprzechowując w przeróżnych internetowych usługach, do którychdostęp uzyskuje przez różne końcówki.

Ich zabezpieczeniem jest jednak zwykle samo hasło – najczęściejwygodne do wpisania, a zarazem słabe, nierzadko znajdujące się wliczących miliony rekordów zbiorach, które wyciekły z dużychusług online. Bez menedżerów w rodzaju LastPassa, użytkownicy poprostu nie są w stanie korzystać z mocnych haseł. Bezwieloplatformowości menedżerów – nie będą chcieli z nichkorzystać.

Oczywiście LastPass nie jest magicznym panaceum na zabezpieczenienaszych danych. Usługa miała już swoje problemy, odkrywano w niejsłabości pozwalające na wydobycie haseł przez złośliweoprogramowanie. Luki te były jednak błyskawicznie łatane – a samLastPass wciąż stanowi jeden z najlepszych menedżerów haseł narynku.

LastPass dostępny jest w naszej bazie oprogramowania w wersjachna Windowsa,macOS-a,Androida,iOS-aoraz WindowsPhone. Producent przygotował także wersję na desktopowegoLinuksa, można więc powiedzieć, że to rozwiązanie prawdziwieuniwersalne i niezależne od platformy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)