Launcher10: kafelkowe wspomnienia z ery mobilnego Windowsa na ekranie Androida

Launcher10: kafelkowe wspomnienia z ery mobilnego Windowsa na ekranie Androida

24.01.2018 18:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeszcze kilka lat temu dość często na ulicach polskich miastmożna było zobaczyć ludzi z dziwnymi smartfonami, zamiastnormalnych ikon na pulpicie wyświetlającymi kolorowe, animowanekafelki. Era mobilnego Windowsa minęła jednak na dobre, miłośnicyLumii przypominają ostatnich fanów Amigi, cała reszta kupiła nowesmartfony, zazwyczaj z Androidem. Ile byśmy jednak na nich aplikacjiMicrosoftu nie zainstalowali, pod względem doświadczeniaużytkownika nie przypominają one w niczym mobilnych kafelków. Comożna z tym zrobić? Można zmienić launcher – i to wcale nie naMicrosoftLauncher. Zapraszamy do zapoznania się z Launcher 10.

Ten mający już ponad pół miliona użytkowników launcherprzypomina doświadczenia z mobilnej platformy Microsoftu na tyle, naile jest to możliwe w zupełnie innym systemie operacyjnym.Dostajemy możliwość przypięcia aplikacji jako kafelków naekranie głównym, ustawiania kafelków według upodobań, czy zmianyich rozmiaru. Możemy przeciągać kafelki jeden na drugi, tworząc wten sposób foldery, ustawiać motyw, przezroczystość ikolorystykę, określać zakres animacji i ukrywanie aplikacji.

Obraz

Są tu nawet pewne ulepszenia względem tego, co można zobaczyćw Windows 10 Mobile – można modyfikować światło międzykafelkami, rozmiar etykiet czy wykorzystanie akcentówkolorystycznych, a nawet dodać dodatkowe ekrany startowe.

Obraz

Dostęp do listy wszystkich aplikacji jest taki, jak można by siębyło tego spodziewać – przeciągnięcie palcem od prawej krawędzipozwala zobaczyć jej ekran wraz z dynamiczną wyszukiwarką. Jeśliustawimy większą liczbę ekranów startowych, pociągnięcie odlewej krawędzi pozwoli nam zobaczyć miejsce na dodatkowe kafelki.

Obraz

Za 29 zł autor launchera chce nam sprzedać dodatkowąfunkcjonalność – żywe kafelki, takie jak w mobilnym Windowsie.Zobaczyć jak to działa można dzięki 14-dniowemu okresowipróbnemu, później przez Google Play należy kupić licencję.Ożywione kafelki pozwalają wyświetlać informacje o aktywnościaplikacji i jej zasobach – Galeria wyświetli nam ostatnio zrobionezdjęcie, Kalendarz poinformuje o wydarzeniach, a Telefon o ostatnichpołączeniach. Niestety większości aplikacji w ten sposóbpowiązać się nie da, ale i tak wygląda to całkiem ładnie,pokazując, że metafora kafelków w odniesieniu do urządzeńmobilnych była całkiem udanym pomysłem.

Oczywiście Launcher 10 nie zrobi z androidowego telefonu Lumii,ale jest całkiem ciekawym rozwiązaniem dla tych, którzy czująpewną nostalgię za systemem, który mógł jako jedyny rywalizowaćz duopolem Androida i iOS-a, ale dzięki staraniom Microsoftu nic muz tego nie wyszło.

Launcher10 trafił oczywiście do naszej bazy aplikacji na Windows Phone'a Androida.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (100)