r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Launcher10

Strona główna Android Personalizacja Launchery

Launcher10 przynosi na Androida interfejs kafelków na stronie głównej, wzorowany na tym, co znamy z Windows Mobile. Dostajemy możliwość przypięcia aplikacji jako kafelków na ekranie głównym, ustawiania kafelków według upodobań, czy zmiany ich rozmiaru. Możemy przeciągać kafelki jeden na drugi, tworząc w ten sposób foldery, ustawiać motyw, przezroczystość i kolorystykę, określać zakres animacji i ukrywanie aplikacji.

Są tu też pewne ulepszenia względem tego, co można zobaczyć w Windows 10 Mobile – można modyfikować światło między kafelkami, rozmiar etykiet czy wykorzystanie akcentów kolorystycznych, a nawet dodać dodatkowe ekrany startowe.

Dostęp do listy wszystkich aplikacji z dynamiczną wyszukiwarką możliwy jest po przeciągnięciu palcem od prawej krawędzi ekranu. Jeśli ustawimy większą liczbę ekranów startowych, pociągnięcie od lewej krawędzi pozwoli nam zobaczyć miejsce na dodatkowe kafelki.

Aplikacja oferuje dodatkową płatną funkcjonalność – żywe kafelki, takie jak w mobilnym Windowsie. Zobaczyć jak to działa można dzięki 14-dniowemu okresowi próbnemu, później przez Google Play należy kupić licencję. Ożywione kafelki wyświetlają informacje o aktywności aplikacji i jej zasobach – Galeria wyświetli nam ostatnio zrobione zdjęcie, Kalendarz poinformuje o wydarzeniach, a Telefon o ostatnich połączeniach.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Launcher10: kafelkowe wspomnienia z ery mobilnego Windowsa na ekranie Androida

100
24.01.2018  •  Adam Golański

Jeszcze kilka lat temu dość często na ulicach polskich miast można było zobaczyć ludzi z dziwnymi smartfonami, zamiast normalnych ikon na pulpicie wyświetlającymi kolorowe, animowane kafelki. Era mobilnego Windowsa minęła jednak na dobre, miłośnicy Lumii przypominają ostatnich fanów Amigi, cała reszta kupiła nowe smartfony, zazwyczaj z Androidem. Ile byśmy jednak na nich aplikacji Microsoftu nie zainstalowali, pod względem doświadczenia użytkownika nie przypominają one w niczym mobilnych kafelków. Co można z tym zrobić? Można zmienić launcher – i to wcale nie na Microsoft Launcher. Zapraszamy…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.