Legitymacja emeryta-rencisty w telefonie. 60 tys. osób już korzysta

Legitymacja emeryta-rencisty w telefonie. 60 tys. osób już korzysta

Aplikacja mObywatel w Google Play
Aplikacja mObywatel w Google Play
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
17.01.2023 12:41

Emeryci i renciści mogą korzystać z elektronicznej wersji swojej legitymacji, instalując w telefonie aplikację mObywatel. Jak się okazuje, zdecydowało się na to już 60 tys. osób. mLegitymację można aktywować w smartfonie w kilku krokach.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje na Twitterze, że już 60 tys. emerytów i rencistów zdecydowało się uaktywnić mLegitymację w aplikacji mObywatel. Program dostępny jest zarówno na smartfony z Androidem, jak i iOS-em i pozwala na wiele więcej. Najpewniej jeszcze w tym roku mObywatel w smartfonie stanie się też pełnoprawną alternatywą plastikowego dowodu osobistego.

Emeryci i renciści, którzy korzystają ze smartfonów i chcieliby aktywować w nich swoją mLegitymację, muszą pobrać aplikację mObywatel. Na ekranie głównym aplikacji należy znaleźć opcję "Dodaj dokument", a następnie wybrać "Legitymację emeryta-rencisty". Po chwili w aplikacji pojawi się elektroniczna wersja dokumentu - mLegitymacja. Od stycznia 2023 roku legitymacja jest wydawana wyłącznie w takiej formie.

"Elektroniczną wersję mLegitymacji pobierają nie tylko osoby, które przeszły na emeryturę w styczniu. Korzystają z niej również ci, którzy mają tradycyjną plastikową legitymację. To pokazuje, że wprowadzenie tego typu nowoczesnych rozwiązań wśród emerytów i rencistów to dobry krok" - tłumaczy w komunikacie ZUS-u Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (122)