Lenovo prezentuje nowe ThinkPady. To znaczy z nowym logo i procesorem

Lenovo prezentuje nowe ThinkPady. To znaczy z nowym logo i procesorem

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Piotr Urbaniak
04.01.2020 21:32, aktualizacja: 04.01.2020 21:48

ThinkPad. Żywa legenda wśród laptopów, choć wiadomo, że od czas przejęcia przez Lenovo nie jest to już ten sam pancernik T40. Mimo wszystko seria ultrabooków ThinkPad X1 zasługuje na uwagę. Zwłaszcza, że właśnie doczekała się odświeżenia. Dość kosmetycznego, ale jednak istotnego, patrząc z perspektywy użytkownika końcowego.

14-calowe ThinkPad X1 Carbon Gen 8 i ThinkPad X1 Yoga Gen 5 jeszcze w styczniu będą dostępne z procesorami Comet Lake vPro, czyli Intel Core 10. generacji ze wsparciem dla poszerzonego zestawu funkcji nadzoru i bezpieczeństwa.

Ponadto, producent zamierza udostępnić dwie nowe matryce. Pierwsza to IPS o jasności 500 cd/m², ze wsparciem zmiennej polaryzacji, która pozwala ukryć obraz przed osobami spoglądającymi przez ramię użytkownika. Druga natomiast również jest typu IPS, ale ma niższą jasność 400 cd/m² i nie oferuje filtra prywatyzującego. Za to ma funkcję dotyku.

Obraz

Wreszcie, z informacji prasowej dowiedzieć się możemy o zmodyfikowanej klawiaturze, która jest zgodna z technologią komunikacji zintegrowanej. Ciężko jednak określić, co producent chce przez to wyrazić. Zdjęcia wskazują, że mowa o dodatkowych skrótach multimedialnych.

Odświeżone modele wizualnie odróżnimy dzięki nowemu logo na klapie matrycy

I tak, choć wygląd zewnętrzny urządzeń zasadniczo pozostaje bez zmian, zarówno X1 Carbon, jak i X1 Yoga mają wyróżniać się zmienionym logo na klapie. Znaczek ThinkPad X1 został scalony. Modele wcześniejsze, przypomnę, mają dwa odrębne logotypy.

Za komputery ThinkPad X1 Carbon Gen 8 i ThinkPad X1 Yoga Gen 5 zapłacimy, odpowiednio, około 5,7 oraz 6 tys. zł, myśląc oczywiście o wersjach podstawowych z Core i5, 8 GB RAM i SSD 256 GB.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)