Lenovo swoje nowe ThinkPady zaoferuje także z Windows 7, RHEL i Ubuntu

Lenovo swoje nowe ThinkPady zaoferuje także z Windows 7, RHEL i Ubuntu

Lenovo swoje nowe ThinkPady zaoferuje także z Windows 7, RHEL i Ubuntu
07.02.2017 21:00, aktualizacja: 08.02.2017 00:22

Windows 7 miał odejść do lamusa nie w 2020 roku, kiedy kończysię dla niego wsparcie, ale znacznie wcześniej, Microsoft liczyłnawet, że stanie się to w ciągu pierwszego roku obecnościWindowsa 10 na rynku. Nic z tego nie wyszło. W dodatku AMDnajwyraźniej zmieniło zdanie i dla swoich najnowszych procesorówAMD Ryzen i platformy AM4 obiecuje przygotować sterowniki,pozwalające na optymalną pracę pod kontrolą Windows 7. A terazokazuje się, że Lenovo zaoferuje trzy nowe modele laptopów, któremożna będzie zamówić z preinstalowanym Windowsem 7 Professional.

Obraz

Do prezentacji trzech nowych wydajnych ThinkPadów doszło podczaskonferencji Solidworks World 2017. Już choćby z racji miejscapremiery można mieć uzasadnione przekonanie, że modele P51, P51soraz P71 będą nadawały się do poważnej pracy. I faktycznie,dostajemy do wyboru albo Core i7 Kaby Lake albo Xeona E3-v6, do 64 GBRAM i grafikę Nvidia Quadro, z wyświetlaczami IPS o przekątnej 15”i 17” o rozdzielczości FullHD lub 4K oraz dyskami spiętymi wmacierz RAID. Szczegółowe informacje o konfiguracji znajdziecie wtabelce.

Obraz

Poprzednicy tych laptopów, modele P50s, P50 i P70 wyróżnialisię świetną jakością klawiatury i obudowy, a także pięknieświecącymi ekranami, nie mamy podstaw by sądzić, że terazmogłoby być inaczej. Tym bardziej atrakcyjne wydają się ceny –P51 będzie dostępny już od 1399 dolarów, P71 od 1799 dolarów.Nagle ceny Apple zaczynają wydawać się wyśrubowane, tym bardziej,że wszystkie maszyny otrzymały certyfikat zgodności z wymogamiarmii USA (MIL-SPEC).

Największa i najpotężniejsza maszyna, P71, jest warta uwagiprzede wszystkim na zakładane zastosowania – to pierwsza mobilnastacja robocza Lenovo, budowana z myślą o wirtualnejrzeczywistości. Zastosowana w niej Quadro P5000 to grafika warchitekturze Pascal, oferująca 2048 rdzeni CUDA i 16 GB VRAM GDDR5z 256-bitowym interfejsem pamięci – dość by służyć jakowydajna stacja deweloperska dla tych, którzy projektują światy VR.

Największe zainteresowanie może jednak wzbudzić wybór systemówoperacyjnych. Oprócz Windows 10 Pro będziemy mogli wybrać Windows7 Professional (najprawdopodobniej korzystając z uprawnień dozainstalowania na biznesowej licencji starszej wersji systemu), jakrównież Red Hat Enterprise Linux 7 oraz Ubuntu 16.04 LTS.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)