Lenovo „ułatwia” firmom zejście z Windows 8 do Windows 7

Lenovo „ułatwia” firmom zejście z Windows 8 do Windows 7

19.03.2013 11:41, aktualizacja: 19.03.2013 12:52

Lenovo jako producent komputerów odnosi spore sukcesy nie bez powodu i nie bez powodu wiele firm wybiera jego maszyny dla swoich pracowników. Lenovo po premierze Visty nauczył się już, że zejście na starszą wersję Windows oficjalną ścieżką wytyczoną przez Microsoft nie jest usłane różami i czerpie z tych doświadczeń.

Nowe laptopy Lenovo zakupione przez firmy mają ten proces za sobą. Domyślnie zainstalowany na nich jest Windows 7, a ósemkę producent dołącza na DVD. Firma nie poinformowała ile takich laptopów sprzedała i na ilu w końcu jednak został zainstalowany Windows 8, ale tego można się domyślać — w końcu mówimy o segmencie biznesowym. Partnerzy OEM Microsoftu sygnalizują, że firmy chętnie testują Windows 8, ale na szeroką skalę nikt nie chce tego systemu wprowadzać i mało kto chce na nim pracować. Szczęśliwie Microsoft zapewnia prawo zmiany systemu na starszą wersję produktu (w przypadku Windows 8 Pro na Windows 7 Professional lub Windows Vista Business) jeśli sprzęt został kupiony z wersją OEM systemu. W dogodnym momencie można znów zainstalować na komputerze Windows 8, z którym został kupiony.

Zrzut pochodzi z Engadget
Zrzut pochodzi z Engadget

Warto zaznaczyć, że aby przesiadka na Windows 8 była mniej bolesna dla wszystkich, Lenovo, podobnie jak Samsung i Sony, zapewnia także alternatywę dla menu Start. Aplikacja nazywa się QuickLaunch i można ją znaleźć w pakietach oprogramowania dostarczonych przez Lenovo lub pobrać ze stron wsparcia technicznego.

Do przeznaczonych dla graczy modeli IdeaPad Y500 oraz IdeaPad Z500 z kolei dołączony jest z kolei kod umożliwiający pobranie Sniper: Ghost Warrior 2

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)