LG 360 CAM i Google Street View: nowa jakość obrazu 360 stopni #prasówka

LG 360 CAM i Google Street View: nowa jakość obrazu 360 stopni #prasówka

07.03.2016 16:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według prognoz firmy LG Electronics prezentacja LG 360 CAM, która miała miejsce podczas ostatnich targów Mobile World Congress w Barcelonie, pozytywnie wpłynie na rozwój materiałów zawierających obraz 360 i zwiększy zainteresowanie tą technologią wśród użytkowników urządzeń mobilnych. Pojawienie się na rynku atrakcyjnych cenowo LG 360 CAM oraz smartfona LG G5 zachęci fanów innowacji do tworzenia i udostępniania nowego rodzaju treści, tym bardziej, że obsługa obu urządzeń jest niezwykle łatwa i intuicyjna.

Wiele smartfonów oraz kompaktowych aparatów fotograficznych jest wyposażonych w funkcję wykonywania zdjęć panoramicznych. Technologia sferycznego obrazu 360 stopni dostarcza jednak dużo więcej wrażeń, ponieważ filmy oraz fotografie obejmują całe otoczenie, włącznie z ziemią i niebem. LG 360 CAM jest kompaktowa, poręczna i odpowiada na coraz szybciej rosnące zapotrzebowanie związane z rynkiem obrazu 360 stopni. To pierwsza kamera oferowana przez producenta smartfonów, która oprócz tego, że jest w stanie zarejestrować obraz w wysokiej rozdzielczości, posiada wspierany przez Google interface programowania aplikacji (API) Open Spherical Camera (OSC), dzięki czemu współpracuje z usługą Google Street View.

Obraz

Korzystając z darmowej aplikacji Google Street View zainstalowanej na smartfonie z systemem iOS lub Android, użytkownicy kamery LG 360 CAM będą mogli łatwo wczytywać i udostępniać swoje treści z obrazem sferycznym bezpośrednio ze smartfonów. Przesyłane pliki nie wymagają dodatkowego przetwarzania lub konwertowania do odpowiedniego formatu, dzięki czemu dzielenie się nimi przebiega szybko i bezproblemowo. Kamera LG 360 CAM została wyposażona w trzy mikrofony, co pozwala na nagrywanie 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego. Akumulator kamery ma pojemność 1200 mAh i umożliwia filmowanie nawet przez 70 minut. Ponadto, LG 360 Cam posiada gniazdo microSD obsługujące karty o pojemności do 2 TB.

Informacja o kamerze LG 360 CAM ma wielkie znaczenie dla ponad 500 milionów użytkowników usługi Street View oraz dla wszystkich, którzy chcą tworzyć i udostępniać treści z obrazem 360 stopni – powiedział Charles Armstrong, Product Manager usługi Google Street View. Dzięki możliwości rejestrowania obrazu o rozdzielczości 16 MP, kamera LG 360 CAM jest najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy będą chcieli zacząć swoją przygodę z obrazem 360 stopni.

Wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów z obrazem sferycznym 360 stopni wymagało do niedawna użycia kosztownego i ciężkiego sprzętu, który był nieosiągalny dla większości konsumentów – powiedział Kim Hong-joo Kim, wiceprezes oraz szef oddziału planowania produktów w dziale Mobile Communications firmy LG. LG 360 CAM pozwoli użytkownikom na łatwe tworzenie własnych treści oraz swobodne ich udostępnianie, a tym samym przyczyni się do rozwoju mobilnego ekosystemu LG Playground.

Podstawowe dane techniczne:

  • Aparat: 2 x matryca 13 MP (rozdzielczość obrazu wyjściowego 16 MP)
  • Tryby rejestrowania obrazu: sferyczny 360 stopni / półsferyczny 180 stopni
  • Wymiary: 40 x 97 x 25mm
  • Masa: 76,7 g (bez osłony)
  • Dźwięk: 3 mikrofony / rejestrowanie dźwięku 5.1-kanałowego
  • Bateria: 1200 mAh
  • Pamięć: karta microSD (maks. 2 TB)
  • Łączność: Wi-Fi / Bluetooth
  • Kolor: srebrny

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)