LG 360 CAM i Google Street View: nowa jakość obrazu 360 stopni #prasówka

LG 360 CAM i Google Street View: nowa jakość obrazu 360 stopni #prasówka

LG 360 CAM i Google Street View: nowa jakość obrazu 360 stopni #prasówka
07.03.2016 16:13

Według prognoz firmy LG Electronics prezentacja LG 360 CAM, która miała miejsce podczas ostatnich targów Mobile World Congress w Barcelonie, pozytywnie wpłynie na rozwój materiałów zawierających obraz 360 i zwiększy zainteresowanie tą technologią wśród użytkowników urządzeń mobilnych. Pojawienie się na rynku atrakcyjnych cenowo LG 360 CAM oraz smartfona LG G5 zachęci fanów innowacji do tworzenia i udostępniania nowego rodzaju treści, tym bardziej, że obsługa obu urządzeń jest niezwykle łatwa i intuicyjna.

Wiele smartfonów oraz kompaktowych aparatów fotograficznych jest wyposażonych w funkcję wykonywania zdjęć panoramicznych. Technologia sferycznego obrazu 360 stopni dostarcza jednak dużo więcej wrażeń, ponieważ filmy oraz fotografie obejmują całe otoczenie, włącznie z ziemią i niebem. LG 360 CAM jest kompaktowa, poręczna i odpowiada na coraz szybciej rosnące zapotrzebowanie związane z rynkiem obrazu 360 stopni. To pierwsza kamera oferowana przez producenta smartfonów, która oprócz tego, że jest w stanie zarejestrować obraz w wysokiej rozdzielczości, posiada wspierany przez Google interface programowania aplikacji (API) Open Spherical Camera (OSC), dzięki czemu współpracuje z usługą Google Street View.

350173834969900993

Korzystając z darmowej aplikacji Google Street View zainstalowanej na smartfonie z systemem iOS lub Android, użytkownicy kamery LG 360 CAM będą mogli łatwo wczytywać i udostępniać swoje treści z obrazem sferycznym bezpośrednio ze smartfonów. Przesyłane pliki nie wymagają dodatkowego przetwarzania lub konwertowania do odpowiedniego formatu, dzięki czemu dzielenie się nimi przebiega szybko i bezproblemowo. Kamera LG 360 CAM została wyposażona w trzy mikrofony, co pozwala na nagrywanie 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego. Akumulator kamery ma pojemność 1200 mAh i umożliwia filmowanie nawet przez 70 minut. Ponadto, LG 360 Cam posiada gniazdo microSD obsługujące karty o pojemności do 2 TB.

Informacja o kamerze LG 360 CAM ma wielkie znaczenie dla ponad 500 milionów użytkowników usługi Street View oraz dla wszystkich, którzy chcą tworzyć i udostępniać treści z obrazem 360 stopni – powiedział Charles Armstrong, Product Manager usługi Google Street View. Dzięki możliwości rejestrowania obrazu o rozdzielczości 16 MP, kamera LG 360 CAM jest najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy będą chcieli zacząć swoją przygodę z obrazem 360 stopni.

Wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów z obrazem sferycznym 360 stopni wymagało do niedawna użycia kosztownego i ciężkiego sprzętu, który był nieosiągalny dla większości konsumentów – powiedział Kim Hong-joo Kim, wiceprezes oraz szef oddziału planowania produktów w dziale Mobile Communications firmy LG. LG 360 CAM pozwoli użytkownikom na łatwe tworzenie własnych treści oraz swobodne ich udostępnianie, a tym samym przyczyni się do rozwoju mobilnego ekosystemu LG Playground.

Podstawowe dane techniczne:

  • Aparat: 2 x matryca 13 MP (rozdzielczość obrazu wyjściowego 16 MP)
  • Tryby rejestrowania obrazu: sferyczny 360 stopni / półsferyczny 180 stopni
  • Wymiary: 40 x 97 x 25mm
  • Masa: 76,7 g (bez osłony)
  • Dźwięk: 3 mikrofony / rejestrowanie dźwięku 5.1-kanałowego
  • Bateria: 1200 mAh
  • Pamięć: karta microSD (maks. 2 TB)
  • Łączność: Wi-Fi / Bluetooth
  • Kolor: srebrny

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)