LG G5 pierwszy z aktualizacją do Androida 7.0 – to będzie zupełnie nowy smartfon

LG G5 pierwszy z aktualizacją do Androida 7.0 – to będzie zupełnie nowy smartfon

LG G5 pierwszy z aktualizacją do Androida 7.0 – to będzie zupełnie nowy smartfon
08.11.2016 21:49

Jak do tej pory aktualizacja Androida do wersji 7.0 Nougatdostępna była jedynie dla smartfonów Google’a. Pierwszymniezależnym producentem, który zadeklarował gotowość dowprowadzenia go na swój sprzęt, jest LG. Nougat już niebawem trafina flagowy model G5, oczywiście w trybie aktualizacji OTA, cooznacza, że właściciele tych smartfonów nie muszą nickombinować, dostaną słodki androidowy przysmak prosto na tacy.

Proces aktualizacji podzielono na etapy. W pierwszym trafi ona doużytkowników w Korei Południowej. Drugi etap to aktualizacja w obuAmerykach i reszcie Azji. Europejscy użytkownicy dostaną nowysystem na końcu, jednak na pewno będzie to jeszcze w tym roku. Oszczegółowym harmonogramie LG ma informować na bieżąco.

Obraz

Nowa wersja systemu może odczuwalnie ulepszyć LG G5. Producentobiecuje przyspieszenie działania systemu i jego podstawowychaplikacji. Na pewno zobaczymy to w warstwie grafiki, gdyż wreszcieinterfejsem grafiki Androida staje się niskopoziomowe API Vulkan.Przyda się na pewno możliwość uruchamiania dwóch aplikacjijednocześnie na jednym ekranie – smartfon ten może przecieżpochwalić się wyświetlaczem o rozdzielczości 2560×1440 pikseli,jest więc sporo miejsca do wykorzystania. Nie wiadomo jeszcze, czyLG zdecyduje się włączyć eksperymentalny tryb okienkowy, w którymna ekranie można mieć wiele aplikacji w niezależnych,nakładających się na siebie okienkach.

Użytkownicy dostaną też wyszukiwarkę In Apps, która pozwalaprzeszukiwać zawartość danych zarówno aplikacji systemowych jak ifirm trzecich, możliwość szybkiego odpowiadania na powiadomienia owiadomościach na ekranie blokady, grupowanie kart powiadomień, nowemenu szybkich ustawień i co chyba najistotniejsze, ulepszony trybDoze, czyli głębokiego uśpienia, dzięki któremu pozostawionysamemu sobie smartfon będzie zużywał daleko mniej energii.

Pojawienie się Androida 7.0 na LG G5 ładnie się schodzi wczasie z ważnym osiągnięciem deweloperów frameworka Xposed,pozwalającego uzyskać pełną kontrolę nad urządzeniem. rovo89poinformowało sporych postępach – obecnie Xposed już działa na nowymAndroidzie, choć wciąż występują problemy w wypadkuoprogramowania korzystającego z kompilatora JIT. PrzystosowanieXposed do nowych wersji Androida nigdy nie było jednak łatwe, dlaGoogle’a na pewno nie jest priorytetem oddanie kontroli na systememw ręce użytkowników. Czasem wydaje się, że jest wręczprzeciwnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)