LG szykuje giętkie ekrany grubości 0,97 milimetra

Strona głównaLG szykuje giętkie ekrany grubości 0,97 milimetra
20.05.2015 14:34
LG szykuje giętkie ekrany grubości 0,97 milimetra

Firma LG pokazała, jak może wyglądać przyszłość telewizorów. Nadchodzi koniec grubych ramek i urządzeń na podstawkach. Koreańczycy mają w zanadrzu elastyczne ekrany OLED, które mają mniej niż milimetr grubości i można je przyczepić do ściany. 55-calowy panel waży zaledwie 1,90 kg.

bEIOpnoB
350136797638125505

Ekran jest prawie 5 razy cieńszy od produkowanych obecnie paneli OLED firmy LG, jakie znajdziemy w 55-calowych telewizorach już obecnych na rynku. Produkcja takich urządzeń jest bardzo trudna, możemy więc spodziewać się zaporowych cen. Konkurenci, jak Samsung i Sony, odchodzą od montowania tego typu ekranów w telewizorach, ale dla LG dominacja na rynku ekranów jest kwestią honorową.

Wiele osób porównało ekrany LG do tapety, ale nie jest to do końca trafne. Przede wszystkim ekran można przymocować do ściany za pomocą magnesów i w przeciwieństwie do tapety można go bez problemu zdjąć i przenieść w inne miejsce. Są też dużo bardziej atrakcyjne.

bEIOpnoD

Ekran na razie nadaje się bardziej jako wystawka reklamowa, która z powodzeniem zastąpi plakat, ale telewizor już niekoniecznie. Prezentowane egzemplarze nie były wyposażone w dodatkowe układy elektroniczne, które pozwolą na wyświetlanie obrazu na podstawie sygnału telewizyjnego lub z zewnętrznego urządzenia. Nietrudno jednak wyobrazić sobie, jak cienki byłby telewizor z takim ekranem. Jeśli producent zdecydowałby się na nieinwazyjny montaż i wyprowadzenie elektroniki telewizora na zewnątrz, zyskalibyśmy telewizor, który można w każdej chwili przenieść, schować, a nawet zabrać ze sobą do znajomych.

Nie można też mówić o braku ambicji – Yeo Sang-deog, szef działu OLED LG Display, zapowiedział zwiększenie produkcji ekranów typu OLED w drugiej połowie tego roku. Podstawą będą duże ekrany o przekątnych od 55- do 77-calowych, które już są na rynku, a także 99-calowe, które mają pojawić się w tym roku. Wciąż udoskonalane są także ekrany dla urządzeń mobilnych i samochodów. LG pracuje nad rozwiązaniami, które można nie tylko wygiąć, ale też zwijać i skręcać.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEIOpnpz