LG ujawnia cechy G6: ekran FullVision 18:9 i nowy interfejs LG UX 6.0

LG ujawnia cechy G6: ekran FullVision 18:9 i nowy interfejs LG UX 6.0

LG ujawnia cechy G6: ekran FullVision 18:9 i nowy interfejs LG UX 6.0
Oskar Ziomek
16.02.2017 21:18

O nadchodzącym flagowcu LG G6 mówi się od dłuższego czasu. Chociaż jego oficjalna premiera wypada za 10 dni podczas targów MWC, to już teraz znaczna część domysłów bazująca na dotychczasowych plotkach będzie mogła przejść do historii. LG przedstawiło bowiem oficjalny komunikat, w którym ujawniło najważniejsze nowości, jakie znajdziemy w nadchodzącym modelu. Wciąż zagadką pozostaje jednak wygląd urządzenia.

Elementem, który od początku budził wiele emocji był ekran. Donosy sugerowały, że LG wyposaży swoje najnowsze dzieło w taki o proporcjach 18:9 (lub jak kto woli 2:1). Teraz mamy już pewność – rzeczywiście właśnie taki wyświetlacz trafi do LG G6. Nietypowe proporcje pociągnęły za sobą niestandardową rozdzielczość: 2880×1440 pikseli, co LG określa skrótem QHD+.

Przekątna wyniesie 5,7 cala, jednak mając na uwadze proporcje, urządzenie prawdopodobnie nie będzie wiele większe od flagowców LG z poprzednich lat. W tych przypuszczeniach utwierdzać może sam producent – wspomina bowiem, że ekran w G6 wypełni niemal cały przedni panel smartfonu. Nie ma również wątpliwości co do tego, że to właśnie ekran stanie się najbardziej rozpoznawalną cechą nadchodzącego flagowca, jak również głównym punktem zaczepienia w marketingu – zyskał chwytliwe miano wyświetlacza FullVision.

LG G6 : UX Teaser Video

To jednak nie koniec faktów o G6, które ujawniło LG. Producent zwraca uwagę na całkowicie nowy interfejs: LG UX 6.0. Ma on maksymalnie wykorzystywać potencjał nietypowych proporcji wyświetlacza, co zdaniem LG przełoży się na niespotykane doznania podczas przeglądania Sieci, ale nie tylko – smartfon będzie w stanie skalować zawartość stworzoną dla ekranów 16:9, by odpowiednio prezentowała się nowych proporcjach.

Obsługę ułatwi także tryb dzielenia ekranu na dwie części, pozwalający jednocześnie korzystać z dwóch programów. Jak łatwo obliczyć, w tym przypadku równy podział przełoży się na kwadratowy obszar przydzielony każdej z aplikacji.

Nietypowe proporcje mają przełożyć się na wygodę podczas jednoczesnej obsługi dwóch aplikacji
Nietypowe proporcje mają przełożyć się na wygodę podczas jednoczesnej obsługi dwóch aplikacji

LG nie zapomniało także o entuzjastach mobilnej fotografii, którzy z pewnością spodziewają się postępu względem bardzo udanego pod tym kątem poprzednika – modelu G5. Obecnie wspomina jednak wyłącznie o funkcjach i ponownie dopasowaniu interfejsu do nowego wyświetlacza, nie zaś samych obiektywach (a może obiektywie?), co stanowi obiekt największego zainteresowania.

Nowością ma być możliwość jednoczesnego robienia i przeglądania fotografii, dedykowany tryb zdjęć kwadratowych (stworzony z myślą o mediach społecznościowych, takich jak Instagram) oraz nowy tryb fotografowania żywności. Dostępna będzie także opcja tworzenia animacji GIF składających się od 2 do aż 100 zdjęć w jednej pętli.

Na tę chwilę to jedyne oficjalne informacje, które udostępnił producent. Czy LG G6 okaże się hitem sprzedażowym, czy też podzieli los wątpliwie wysokiej sprzedaży obecnego G5 przekonamy się już wkrótce.

Przypomnijmy: premiera LG G6 już 26 lutego podczas targów MWC w Barcelonie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)