LG V20 – gratka dla audiofili, ale jakie słuchawki będzie można do tego podłączyć?

LG V20 – gratka dla audiofili, ale jakie słuchawki będzie można do tego podłączyć?

LG V20 – gratka dla audiofili, ale jakie słuchawki będzie można do tego podłączyć?
11.08.2016 15:34, aktualizacja: 11.08.2016 21:26

Smartfon LG V10 zasłynął dwoma wyświetlaczami i dwiema kamerami umieszczonymi na froncie. Natomiast audiofile docenili go za wysoką jakość dźwięku, uzyskaną dzięki zastosowaniu 32-bitowego przetwornika ESS Sabre. Jego następca zaoferuje jeszcze lepszy dźwięk i będzie jednym z najlepszych wyborów dla osób niewyobrażających sobie dnia bez ulubionej muzyki.

Topowe, a nawet coraz częściej również smartfony ze średniej półki potrafią dostarczyć dźwięk w zadowalającej jakości. Zadowoli on większość osób, ale audiofile będą narzekać, że potencjał ich drogich i świetnych słuchawek nie jest w pełni wykorzystany. Winne są przetworniki i procesory dźwięków, które mimo iż są coraz lepsze, to odstają od tych niezintegrowanych z jednostkami centralnymi.

Obraz

Firma LG projektując model V10 zdecydowała się na zamontowanie 32-bitowego przetwornika ESS Sabre 9018C2M oraz na zastosowanie wzmacniacza słuchawkowego ESS Sabre 9602C. Osoby ze świetnym słuchem twierdzą, że po podłączeniu dobrej klasy słuchawek i włączeniu trybu Hi-Fi DAC faktycznie różnicę słuchać. Następca, smartfon LG V20 kontynuuje tradycję urządzenia stworzonego z myślą o audiofilach. Producent zamontuje w nim 32-bitowy przetwornik HiFi Quad DAC.

LG otwarcie mówi, że V20 zapewni wyrazisty i czysty dźwięk. Dzięki ponownej współpracy z ESS Technology udało się zredukować aż o 50% poziom hałasu z otoczenia. Przy wykorzystaniu dobrych słuchawek będziemy mogli poczuć nowe doświadczenia podczas słuchania ulubionej muzyki czy oglądania filmu.

Obraz

Niepokojąca jest jednak informacja w oficjalnym komunikacie. LG wspomina, że wyższą jakość otrzymamy w kompatybilnych przewodowych słuchawkach. Czy będziemy więc skazani na jakieś specjalnej słuchawki dołączone w zestawie? Byłoby to dużym ograniczeniem i mogłoby jednak uczynić z V20 urządzenie, które nie spełni oczekiwań każdego audiofila. Nie wątpimy, że LG dorzuci dobrej jakości słuchawki. Jednak na rynku znajdziemy lepsze zestawy, które to właśnie byłyby w stanie pokazać pełne możliwości przetwornika HiFi Quad DAC.

Nie wiemy jeszcze, czy V20 zapewni wsparcie dla słuchawek podłączanych do USB Type-C. Jeśli tak, to prawdopodobnie nie będą one korzystać z Quad DAC. Zazwyczaj te słuchawki posiadają bowiem własny DAC. Oczywiście to tylko spekulacje i do potwierdzenia informacji o słuchawkach USB Type-C musimy poczekać do oficjalnego komunikatu LG.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)