Decyzja „telewizor czy projektor” jest wciąż aktualna w wielu salonach, ale ze względu na różne czynniki, zwykle wygrywa telewizor. Jednym z nich jest rozmiar pomieszczenia i potrzeba montowania projektora w odpowiedniej odległości od ekranu. Można jednak cieszyć się ogromnym obrazem w niewielkim pokoju. Zapowiedziany właśnie projektor LG CineBeam Laser 4K można postawić nawet nawet 8 cm od ekranu lub ściany.

bEUKRNvp

LG już od kilku lat wychodzi naprzeciw klientom, którzy chcą cieszyć się ogromnym obrazem w niewielkim pokoju. Odpowiedzią na te potrzeby są projektory ultrakrótkiego rzutu, na przykład prezentowany w 2015 roku kompaktowy MiniBeam. Bardziej zaawansowany CineBeam z początku 2018 roku (HU80K) roku zdobył uznanie dzięki uniwersalności (projekcja na ścianę bądź sufit) i sporej elastyczności.

CineBeam z początku 2018 roku (HU80K)
CineBeam z początku 2018 roku (HU80K)

Na początku 2019 roku podczas targów CES będziemy mogli zobaczyć nowy model z rodziny CineBeam (model HU85L). Podobnie jak poprzednik, projektor ten będzie wyświetlać obraz o rozdzielczości 4K z użyciem laserowego źródła światła o jasności 2500 ANSI lumenów. Nie będzie jednak tak przenośny i elastyczny, za to świetnie sprawdzi się w miejscu telewizora. By wyświetlić obraz o przekątnej mierzącej 90 cali wystarczy postawić go 8 cm od ściany. By uzyskać obraz o przekątnej 120 cali potrzeba będzie niecałych 20 cm. Konstrukcja będzie kompaktowa i bardzo przyjazna, dzięki czemu projektor ten idealnie sprawdzi się w małych pokojach. Ewentualne niedoskonałości geometrii będzie można poprawić z użyciem 12-punktowej regulacji keystone.

LG CineBeam Laser 4K
LG CineBeam Laser 4K

LG CineBeam Laser 4K zostanie wyposażony w gniazdo ethernetowe, złącza HDMI i gniazdo USB, a także moduł WiFi. Oprogramowanie pozwoli na obsługę różnych platform VoD, zostanie też wyposażone w sterowanie głosowe i przetwarzanie mowy naturalnej z użyciem sztucznej inteligencji LG ThinQ. Producent obiecuje, że będziemy mogli powiedzieć na przykład „wyłącz projektor po końcu tego filmu” albo „znajdź na YouTube filmy o jodze”. Ponadto do projektora dostaniemy świetny pilot Magic Remote z podświetlanymi przyciskami i obsługą gestów.

bEUKRNvr

CineBeam Laser 4K będzie prezentowany na targach CES, ale jeszcze nie poznaliśmy jego ceny ani dostępności. Raczej nie będzie to tani sprzęt, ale na pewno jest wart uwagi.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (17)
bEUKRNwn