LG zapowiedział (skopiował?) Smart Pause przed premierą Galaxy SIV

LG zapowiedział (skopiował?) Smart Pause przed premierą Galaxy SIV

14.03.2013 13:50, aktualizacja: 19.03.2013 12:33

Dziś o 19:00 czasu lokalnego w Nowym Jorku zaprezentowany zostanie Samsung Galaxy SIV — 5-calowy (w zasadzie 4,99-calowy) smartfon z 8-rdzeniowym procesorem, układem graficznym PowerVR SGX544MP3 (prawie ten sam co w iPhone 5!), 2 GB RAM-u, full HD na ekranie i 2600 mAh baterii. To wszystko wiemy z licznych przecieków, do których ostatnio dołączyły całkiem niezłej jakości zdjęcia z chińskiego IT186.com i wzory nakładek ochronnych, więc w zasadzie jeśli ktoś nie dotrwa do północy naszego czasu, nie straci wiele.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jest jednak kilka pytań bez odpowiedzi. Urządzenia z rodziny Galaxy znane są między innymi z tego, że nie wygaszają ekranu tak długo, jak na niego patrzymy. Funkcja Smart Stay wykorzystuje przednią kamerkę Galaxy SIII, Note II, Note 10.1, od ostatniej aktualizacji także SII. Flagową nowością w systemie Android 4.2, w którą został podobno wyposażony Galaxy SIV, ma być Smart Pause (Eye Pause?) — zatrzymanie odtwarzania filmów, jeśli użytkownik oderwie wzrok od ekranu.

Będą to miały nie tylko Samsungi. Trudno powiedzieć, czy LG naprawdę skopiował tę funkcję, czy wymyślił ją pierwszy — tego zapewne nigdy się nie dowiemy. Dość powiedzieć, że koreański „numer dwa” stara się ponad wszystko, aby Świat usłyszał o jego Smart Video na smartfonie Optimus G Pro zanim zobaczy Smart Pause Samsunga. Smart Video i jeszcze kilka innych nowych funkcji trafi na Optimusa G Pro w kwietniu, później znajdzie się również na pozostałych topowych modelach tego producenta.

Plotki o Galaxy SIV mówią również o Smart Scroll — poszerzeniu możliwości, jakie daje śledzenie ruchów gałek ocznych użytkownika, o przewijanie materiałów na ekranie (tekstu, stron, dokumentów itp.). Samsung zarejestrował odpowiedni znak towarowy dla tej funkcji, ale w Sieci mówi się, że Galaxy SIV jeszcze jej mieć nie będzie. Pomysł nie jest nowy, ale wykonanie jest technicznie trudne. Wyśledzenie, czy użytkownik już dotarł do końca ekranu, wymaga wysokiej rozdzielczości frontowej kamerki, zdolnej pracować w trudnych warunkach, a tego podobno SIV jeszcze brakuje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)