LibreOffice 3.4 beta 3 z licznymi poprawkami

LibreOffice 3.4 beta 3 z licznymi poprawkami

29.04.2011 17:10

Ukazała się trzecia beta otwartego pakietu biurowego LibreOffice 3.4. Pod koniec maja powinna zostać wydana stabilna wersja programu.

W wersji 3.4 beta 3 skupiono się na eliminacji błędów wykrytych w pakiecie biurowym. Usunięto między innymi problemy związane z obsługą arkusza kalkulacyjnego Calc, bibliotek GUI wykorzystywanych w LibreOffice czy edytora tekstu Writer. Poprawki objęły również kreatora prezentacji Impress i importu szablonów z Letter Wizard. Pełna lista poprawek dostępna jest na stronach fundacji Document Foundation. Twórca pakietu ostrzega, że wersja 3.4 beta 3 nie jest przeznaczona do powszechnego użytku, a podczas jej obsługi mogą wystąpić błędy.

Beta 2 LibreOffice 3.4 ukazała się w ubiegłym tygodniu. Sama fundacja jest natomiast w trakcie rejestracji zgodnie z niemieckim prawem. Na ten cel niedawno trwała zbiórka pieniędzy od chętnych internautów. Warto też przypomnieć, że niedawno Oracle, właściciel OpenOffice, postanowił o oddaniu swojego pakietu społeczności, rezygnując jednocześnie z jego komercyjnego wydania. Decyzja ta została ciepło przywitana przez Document Foundation, nie podjęto jednak żadnych kroków w stronę bliższej współpracy.

LibreOffice 3.4 beta 3 można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)