LibreOffice 7.1 Community dostępny do pobrania. Nowe wydanie pakietu "dla zwykłych ludzi"

LibreOffice 7.1 Community dostępny do pobrania. Nowe wydanie pakietu "dla zwykłych ludzi"

LibreOffice 7.1 Community jest już dostępny do pobrania, fot. LibreOffice
LibreOffice 7.1 Community jest już dostępny do pobrania, fot. LibreOffice
Oskar Ziomek
05.02.2021 10:35, aktualizacja: 06.02.2021 21:07

Osoby szukające darmowej alternatywy dla płatnego pakietu Microsoft 365, mogą już pobierać LibreOffice 7.1, tym razem z dopiskiem "Community" podkreślającym, że chodzi o wersję stworzoną dla zwykłych ludzi i rozwijaną przez społeczność. Twórcy chcą w ten sposób czytelnie zaznaczyć, że poza tą edycją na rynku istnieje również LibreOffice Enterprise ze wsparciem technicznym. Obydwie wersje bazują na platformie LibreOffice.

Dla domowego użytkownika jest to jednak w praktyce kolejna aktualizacja pakietu biurowego, która wprowadza kilka interesujących nowości. Pierwszą z nich widać już na starcie, a mowa o nowym oknie pozwalającym wybrać przy pierwszym uruchomieniu programów z pakietu LibreOffice, jak ma wyglądać ich interfejs. Dzięki temu programy mają być przyjazne już podczas pierwszego użycia, niezależnie od przyzwyczajeń użytkownika.

LibreOffice 7.1: New Features

Inne ważne zmiany to między innymi asynchroniczne odświeżanie podglądu wydruku (dzięki czemu podczas jego wyświetlania nie jest blokowana reszta interfejsu) czy nowe okno dotyczące dodatków, w którym można je wygodnie wyszukiwać i instalować. Pozostałe ważne nowości są już charakterystyczne dla konkretnych aplikacji LibreOffice.

Writer zyskał na przykład usprawnienia w zakresie rozpoznawania Unicode i szybciej obsługuje operacje wyszukiwania i zamieniania, Calc pozwala zarządzać wklejaniem elementów po naciśnięciu klawisza Enter, z kolei Draw – dodawać widoczne podpisy do istniejących plików PDF. O wszystkich zmianach można przeczytać w oficjalnej informacji o wydaniu w języku angielskim.

LibreOffice Community na Windowsa oraz macOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (147)