r   e   k   l   a   m   a
reklama

LibreOffice 6.0.4

Strona główna Mac Biuro Pakiety biurowe
Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

LibreOffice to otwarty i zupełnie darmowy pakiet biurowy, z którego można korzystać na różnych systemach operacyjnych i w wielu językach. Programy wchodzące w skład LibreOffice'a dość dobrze radzą sobie z otwieraniem dokumentów zapisanych w pakiecie Office Microsoftu i w różnych innych formatach. Interfejs programów nie pasuje do systemu OS X, ale jest intuicyjny i można go dostosować do własnych potrzeb.

Writer

Writer to edytor tekstu, w którym tworzymy dokument dokładnie tak, jak ma wyglądać na wydruku bądź po publikacji. Jego możliwości będą zadowalające zarówno przy pisaniu prostych tekstów, jak i składaniu większych publikacji z tabelami, ilustracjami, bibliografią, nagłówkami, stopkami i spisem treści, a także wielokolumnowych broszur cz czasopism. Mechanizmy autouzupełniania i autoformatowania pomogą przyspieszyć pracę, zaś autokorekta poradzi sobie nawet z tekstami, w których miesza się kilka języków.

Calc

Calc to klasyczny arkusz kalkulacyjny, w którym znajdziemy bogatą kolekcję funkcji matematycznych i analitycznych. Nie może on równać się z Excelem, ale z pewnością zadowoli większość użytkowników swoimi możliwościami przetwarzania i analizy statystycznej danych i prezentacji wyników, wraz z wykresami dwu- i trójwymiarowymi, filtrami i oznaczeniami warunkowymi. Dane można wprowadzić ręcznie lub importować z zewnętrznych baz danych.

Przy doborze kolejnych kroków zaawansowanych formuł pomoże w pełni zintegrowany system pomocy.

Impress

Impress to program, w którym można od podstaw lub na bazie szablonu stworzyć prezentację z ilustracjami, animacjami i efektami specjalnymi. Program pozwala przeglądać je w postaci slajdów lub konspektu i umożliwia dodanie notatek, które pomogą mówcy podczas prowadzenia wykładu.

Base

Base jest modułem bazodanowym pakietu LibreOffice. Pozwala on bezproblemowo zintegrować istniejącą strukturę bazy danych z innymi komponentami pakietu, a także stworzyć interfejs użytkownika i zarządzać danymi jako oddzielna aplikacja. Sterowniki pozwalają importować tabele i zapytania między innymi z MySQL-a, PostgreSQL-a lub Microsoft Accessa. Base pozwoli Ci także zaprojektować bazę danych z graficznym interfejsem formularzami, raportami i widokami.

Math

Math to łatwy w obsłudze edytor równań i zapisów matematycznych, chemicznych, elektrycznych i naukowych w standardowej notacji zapisu. Widok formuły jest na bieżąco aktualizowany, a budowanie jej może odbywać się z użyciem graficznych elementów lub przez wprowadzanie ręczne w podobnym do TeXa języku znaczników.

Aby interfejs użytkownika wyświetlał polskie napisy, należy pobrać i zainstalować pakiet językowy.

© dobreprogramy
reklama

Publikacje powiązane

LibreOffice 5.2 z poziomami tajności powalczy z Officem o administrację

72
03.08.2016  •  Maciej Olanicki

Nowa wersja najpopularniejszego otwartego pakietu biurowego jest już dostępna. LIbreOffice 5.2 jest gotowy do pobrania, a nowości trafiły do jego najważniejszych składników, na czele z Writerem, Calciem i Impressem. Skupmy się jednak w pierwszej kolejności na zmianach, które dotyczą całego pakietu. A ten stał się w wersji 5.2 bardziej zdatny do wykorzystania w zastosowaniach profesjonalnych. LibreOffice obsługuje już bowiem standard klasyfikacji dokumentów TSCP (Transglobal Secure Collaboration Program). Stanowi to oczywiście odpowiedź na popularność pakietu w instytucjach rządowych. W…

LibreOffice 5.1 dostępny: praktyczne nowe menu i obsługa dokumentów w chmurze

105
08.02.2016  •  Maciej Olanicki

Zgodnie z harmonogramem, po uruchomionych pod koniec października testach i opublikowanych w styczniu wersjach Release Candidate, użytkownicy mogą już pobierać stabilną wersję LibreOffice 5.1. Oprócz prac nad optymalizacją, która ma poskutkować nawet dwukrotnie szybszym uruchamianem się składników pakietu, przygotowano także kilka nowych funkcji oraz nowości w interfejsie. Zarówno w przypadku edytora tekstu Writer, jak i arkusza kalkulacyjnego Calc oraz programu do tworzenia prezentacji multimedialnych Impress, pojawiły nowe menu. Są ta kolejno Style, Sheet i Calc. Zawierają one zgrupowane…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 15.07.2016 19:02

Pobrałem ostatnią wersję 5.1.4 na ubuntu. Wyskakuja błędy podczas rozpakowania paczki. Rozpakowałem pod windows i przeniosłem na ubuntu i zainstalowało się, ale co z tego jak po odpaleniu writer'a pokazuje starą wersję. Jakaś lipna aktualizacja poszła w świat.

  #1 29.10.2015 19:01

Makabra... nie wiem co robię źle, ale Libre Office na macu otwiera wszystkie pliki, które nie były w nim tworzone, na swój nieprzewidywalny sposób. A to litery odwróci wspak, często edytuje style akapitów, tak, że tekst się rozsypuje całkowicie. Ale NAJGORZEJ jest z tabelami - niezwykle rzadko trafia się plik, w którym tabelka wyglądałaby tak samo jak w oryginale. Standardem jest, że nagle tekst nie mieści się w komórce i wszystko się rozwala. Czasem dzieli tabelę na dwie strony i nic się z tym nie da zrobić. NIE DA SIĘ NA TYM PRACOWAĆ!!!! Może ktoś wie, czego to jest wina...? Może ja coś źle robię? nie mam wpływu na to, kto i w jakim programie tworzy plik, który potrzebuję edytować, ale Open Office 4 działa nieporównywalnie lepiej niż to niby nowe dziadostwo...

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSnap ma się coraz gorzej. A jego twórca jest najlepiej opłacanym na świecie prezesem