LibreOffice oficjalnie w sklepie z aplikacjami na Maka, także z płatnym wsparciem

LibreOffice oficjalnie w sklepie z aplikacjami na Maka, także z płatnym wsparciem19.06.2015 12:56
LibreOffice oficjalnie w sklepie z aplikacjami na Maka, także z płatnym wsparciem

Dzięki firmie Collabora LibreOffice może zyskać większąpopularność na Makach, których użytkownicy korzystają dziśgłównie z microsoftowego Office 2011 for Mac lub pakietuiWork od Apple. W sklepie Mac App Store pojawiły się dwiespecjalnie przygotowane wersje tego pakietu biurowego.

Oczywiście LibreOffice dla systemu OS X dostępne jest „odzawsze”, wielu deweloperów pakietu pracuje zresztą na Makach, alew tych czasach dla wielu użytkowników komputerów Appleinstalowanie oprogramowania z pobranych z Internetu paczek .dmg jestpo prostu niewygodne, nie mówiąc już o tym, że muszą wcześniejwłączyć taką możliwość w ustawieniach bezpieczeństwa.Tymczasem udostępnione w Mac App Store dwie wersje LibreOffice sądla takich użytkowników na wyciągnięcie ręki, łatwiej teżbędzie zadbać o ich aktualizacje.

350137997158803393

Pierwsza z wersji to Vanilla, dostępna za darmo. Zbudowano ją nabazie kodu LibreOffice Fresh, obecnie w wersji 4.4.4.2 – ipraktycznie niczym się nie różni od wersji ze strony internetowejThe Document Foundation, za wyjątkiem nowego ekranu powitalnego, zktórego możemy m.in. dowiedzieć się o możliwości przekazaniapieniędzy na dalszy rozwój tego oprogramowania.

350137997158934465

Druga wersja jest płatna. Cena LibreOffice-from-Collabora to 9,99euro. Powstała ona na bazie ultrastabilnej wersji 4.3 pakietu iprzeznaczona jest przede wszystkim dla użytkowników biznesowych. Wzamian dostaniemy trzyletni okres wsparcia, dodatkową pomoctechniczną świadczoną przez specjalistów Collabory, orazregularne aktualizacje.

Czy jest sens w ogóle tworzyć takie płatne wersje? MichaelMeeks, główny menedżer Collabory odpowiedzialny za ten produkt,jest przekonany, że tak – profesjonaliści otrzymują w ten sposóbpołączenie możliwości i elastyczności oprogramowania Open Sourcez wygodą i wsparciem charakteryzującym rozwiązania komercyjne.Dostępność LibreOffice w sklepie z aplikacjami na Maka oznacza też, że pakietbiurowy spełnił standardy jakości, jakie oprogramowaniu stawiaApple.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)