Lightroom, Photoshop i Illustrator na Retinie, Creative Cloud dla zespołów

Lightroom, Photoshop i Illustrator na Retinie, Creative Cloud dla zespołów

13.12.2012 16:00, aktualizacja: 13.12.2012 17:58

Ten tydzień obfituje w nowości prezentowane przez Adobe. Co prawda mają one dość wąskie grono odbiorców, ale przynajmniej aktualizacji Lightroom do wersji 4.3 warto się przyjrzeć.

Lightroom 4.3, czyli najnowsza wersja cyfrowej ciemni, zyskała moduły obsługujące kolejnych 20 modeli aparatów fotograficznych — w tym Canona EOS 6D, Nikona D5200 i Sony Cyber-shot DSC-RX1 — pierwszego na świecie aparatu kompaktowego z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu, oraz kilkudziesięciu obiektywów — głównie firmy Leica. Pełną listę modeli można znaleźć na blogu Adobe, wraz z opisem poprawionych w tym wydaniu programu błędów. Tradycyjnie już, obsługa tego sprzętu pojawi się także we wtyczce Camera Raw 7.3. Warto również zaznaczyć, że podobnie jak Photoshop i Illustrator, Lightroom od tej wersji będzie dobrze wyglądał na ekranach HiDPI — na przykład na Retinach montowanych w najnowszych MacBookach Pro.

Obraz

Wersja testowa Adobe Lightroom 4.3 jest dostępna dla systemów Windows i OS X w naszej bazie programów.

Na wtorkowym Create Now zaprezentowane zostały z kolei nowości w Photoshoppie 13.1, które na razie są dostępne wyłącznie dla posiadających subskrypcję Adobe Creative Cloud. Na liście znalazły się między innymi: możliwość stosowania rozmyć i filtru Skraplanie na inteligentnych obiektach, lepszy podgląd obiektów 3D na żywo (OpenGL), nowe skróty klawiszowe i akcje warunkowe, dobierane na podstawie zdefiniowanych wcześniej reguł. Zainteresowani mogą obejrzeć pełną prezentację i kilka filmów poświęconych zmianom na kanale YouTube Photoshopa. O pięciu wybranych nowościach opowiada na filmie poniżej Julieanne Kost.

Julieanne's 5 Favorite Features in Photoshop 13.1 Exclusively for Creative Cloud Members

Sama usługa Creative Cloud zyskała narzędzia wspomagające pracę zespołową, w tym 100 GB dysk dla grupy. Do kolekcji aplikacji dostępnych w ramach subskrypcji dołączył Creative Cloud Connection — narzędzie pozwalające synchronizować pliki między komputerami jednego użytkownika Creative Cloud. Usługa działa od 7 miesięcy i ma już ponad milion użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)