WindowsGrafikaPrzechwytywanie obrazuLightShot
LightShot ikona

LightShot5.5.0.7

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

LightShot to niewielkie i zarazem darmowe narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu na komputerze. Aplikacja oferuje prosty, lekki i przyjazny dla użytkownika interfejs graficzny, a także umożliwia modyfikowanie przechwyconego zrzutu ekranu przy użyciu rozbudowanego edytora dostępnego w formie Online na stronie Prntscr.com.

LightShot potrafi przechwycić obraz z niemal wszystkiego co znajduje się na ekranie monitora. Dotyczy to zarówno całego pulpitu, aktywnych okien lub wybranego fragmentu ekranu. Obsługa aplikacji jest banalnie prosta. Wystarczy nacisnąć klawisz Print Screen na klawiaturze i po chwili cały ekran zmieni kolor. Zaznaczamy dowolny jego obszar, który zamierzamy zrzucić do pliku graficznego. Następnie wyświetlą się odpowiednie funkcje, za pomocą których możemy przechwycony obraz skopiować, wydrukować, zapisać na nośniku danych, udostępnić znajomym lub dokonać obróbki w edytorze graficznym.

LightShot po uruchomieniu działa w zasobniku systemowym i dodatkowo obsługuje skróty klawiszowe, niezwykle pomocne przy wykonywaniu zrzutów ekranu. Oprócz tego pozwala na wysyłanie przechwyconego obrazu pocztą elektroniczną, a także umieszczanie go w najpopularniejszych serwisach społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter. Program jest kompatybilny z Mozilla Firefox, Google Chrome oraz Internet Explorer.

Każdy przechwycony zrzut ekranu możemy w łatwy sposób edytować z poziomu przeglądarki, za pomocą specjalnego edytora graficznego opartego na Flashu. Jego interfejs graficzny przypomina wyglądem Adobe Photoshop. Posiada również podobne narzędzia pracy – pędzle, gumki, ołówki, gradienty, różdżki i wiele innych niezbędnych funkcji do rysowania. Umożliwia też pracę na warstwach, ulepszania jakości obrazu poprzez ustawienie odpowiedniego poziomu jasności, kontrastu i gammy.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.629 ocen
Twoja ocena
ProducentSkillbrains
Liczba pobrań162 112
Data aktualizacji3 wrz 2021
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
LightShot ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (3)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)