Linia produktów Norton 2012 już dostępna

Linia produktów Norton 2012 już dostępna

07.09.2011 11:48

Ukazały się nowe programy zabezpieczające z serii Norton 2012. Wśród nich między innymi Norton Internet Security 2012 i Norton AntiVirus 2012.

Co nowego w 2012? Przede wszystkim nowy Norton został rozszerzony o współpracę z urządzeniami mobilnymi — tabletami i smartfonami. Pojawiły się także nowe filtry rodzinne i funkcja ułatwiająca odnalezienie ukradzionego laptopa bądź urządzenia z systemem Android. Poza tym producent postawił na poprawę ochrony i lepsze działanie programów. Pojawiły się nowe narzędzia takie jak Norton Management, które współpracuje z przeglądarką internetową w komputerze. Poprawiono też działanie Download Insight — zwłaszcza jego stabilność i interfejs.

Kolejne zmiany, o których warto wspomnieć, to uproszczony menadżer startu, lepsze zarządzanie i dostęp do chmury w Identity Safe. Dla przeglądarki Chrome wprowadzono obsługę Safe Web, zaś za pomocą Norton User Experience uzyskamy łatwiejszy dostęp do takich funkcji jak Norton Mobile Security Lite, Norton Cybercrime Index czy Norton Online Family. W ramach aktualizacji narzędzia SONAR poprawiono monitorowanie działających aplikacji.

W linii 2012 pojawią się także nowe produkty przeznaczone głównie dla użytkowników urządzeń mobilnych. Za kilka tygodni powinien zostać wprowadzony Norton Tablet Security — narzędzie przeznaczone do ochrony tabletów z systemem Android. Od dziś można też skorzystać z darmowej aplikacji webowej Norton Anti-Theft Beta. Pozwoli ona wyśledzić i zablokować nasz komputer (bądź urządzenie z Androidem) w wypadku kradzieży. Zaś dla użytkowników systemów iOS i Android pojawiła się bezpłatna aplikacja Norton Online Family, która pozwala rodzicom monitorować dostęp swoich pociech do Sieci.

Norton Internet Security 2012 dostępny jest na stronach producenta w cenie 70 dolarów za roczną ochronę. Norton AntiVirus 2012 kosztuje natomiast 40 dolarów za licencję na jeden rok. Wersje testowe nowych produktów Symanteca są dostępne do pobrania z naszego portalu z odpowiadających im kategorii. W obu przypadkach wersje testowe pozwalają na pobieranie uaktualnień przez 30 dni od momentu instalacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)