LinkedIn również tworzy wersję strony w HTML5

17.08.2011 17:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ciężko oprzeć się wrażeniu, że HTML5 jest ostatnio bardzo modny. Na fali popularności nowego standardu chce skorzystać również portal LinkedIn.

Pisaliśmy niedawno o nowej wersji Twittera dla iPada. LinkedIn — największy na świecie portal społecznościowy skupiony wokół kariery zawodowej użytkowników — również tworzy wersję strony wykorzystującą HTML5, która będzie przeznaczona głównie dla urządzeń mobilnych. W przeciwieństwie do np. Amazon, który inwestując w rozwiązanie bazujące na HTML5 starał się ominąć App Store, LinkedIn nie został popchnięty w kierunku HTML5 przez politykę firmy Apple. Niemniej jednak twórcy wersji portalu zoptymalizowanej dla przeglądarek mobilnych zamierzają stworzyć stronę kolejnej generacji, zwłaszcza że mobilny dostęp do LinkedIn jest najszybciej zdobywającą popularność usługą, jaką świadczy obecnie portal.

Nowa mobilna strona LinkedIn jest lepiej zoptymalizowana, czytelniejsza i lepiej przystosowana do przeglądania na telefonie czy tablecie. Wersję podglądową można już przetestować pod adresem touch.linkedin.com/ (przeglądarki, które nie obsługują HTML5, zostaną przekierowane na stronę główną LinkedIn). Rozwojowi strony w HTML5 towarzyszy wydanie nowych aplikacji dla iPhone'a i Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)