Linuksowe maszyny parowe w przedsprzedaży na Steam: czy prześcigną konsole Sony i Microsoftu?

Linuksowe maszyny parowe w przedsprzedaży na Steam: czy prześcigną konsole Sony i Microsoftu?

05.06.2015 10:45, aktual.: 05.06.2015 11:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak już pewnie wiecie, XCOM2 nie pojawi się na konsole, będziedostępny tylko na Windows, Linuksa i Maka. Co to jednak przyjemnośćz grania bez dużego telewizora i gamepada? Valve ma dla was konsolę,na której XCOM2 ruszy bez problemu. To Maszyna Parowa, na którąjuż można było składać zamówienia. W sklepie Steam pojawiły sięeleganckie miniPC działające pod kontrolą linuksowego SteamOS-aoraz osprzęt do nich. Pierwsza partia została błyskawiczniewysprzedana.

W cenie już od 449 dolarów mogliśmy zamówić Alienware SteamMachine, będącą niczym innym jak zademonstrowaną w zeszłym rokumaszyną parową Alienware Alpha, czyli najmniejszym chyba gamingowympecetem, jakiego skonstruowano. Na stronie sklepu szczegółowejspecyfikacji brak, mowa jest wyłącznie o procesorze Intel Core orazgrafice GeForce z 2 GB pamięci GDDR5, ale można zalożyć, żewersja sprzedażowa przynajmniej dorówna prototypowi, któryzawierał dwurdzeniowy Core i3, taktowany zegarem 2,9 GHz, 4 GB RAM,specjalnie skrojoną kartę z mobilnym GPU GTX860M, Wi-Fi 802.11acoraz dysk twardy 500 GB. Ciekawostką jest to, że ta swoista konsolama nie tylko wyjście, ale i wejście HDMI, w pełni obsługiwaneprzez SteamOS-a.

Alienware Steam Machine
Alienware Steam Machine

Druga z zaprezentowanych w przedsprzedaży maszyn to Syber,zbudowany przez graczy dla graczy. Mimo atrakcyjnej formy, tojuż bardziej PC niż konsola, wykorzystuje bowiem standardowekomponenty, wszystko możemy tu sobie powymieniać, do środkazmieści się nawet GeForce GTX 980. Cena – od 499 dolarów.

Syber
Syber

Do sprzedaży trafił także osprzęt dla Steam Machines, dostępnyjuż teraz. SteamLink za 55 euro pozwoli na strumieniowanie gier z PCczy maszyn parowych w domowej sieci bezpośrednio na telewizor, wrozdzielczości 1080p. Steam Controler to pomysłowy, bezprzewodowygamepad, który jest czymś więcej niż padem – pozwala na graniew tytuły, które dotąd wymagały myszy i klawiatury. Wielką zaletąjest to, że wykorzystuje do zasilania zwykłe akumulatorki R06(„paluszki”). Jego cenę również ustalono na 55 euro.

  • Steam Controller
  • Steam Link
[1/2] Steam Controller

Wkrótce mają pojawić się kolejne możliwości zamówieniaMaszyn Parowych od Valve. Ich oficjalna premiera przewidziana jest nalistopad tego roku. Już dziś liczba gier dostępnych na SteamOS-a(a co za tym idzie, też na desktopowego Linuksa), przekroczyła 1200pozycji – to więcej, niż dostępne jest na PlayStation 4 czyXboksa One. Pojawienie się przed gwiazdką konsol ze Steam OS-emmoże być dla Sony i Microsoftu szokiem – konsole obu firm niebronią się dziś ani interesującą architekturą sprzętową, aniliczbą gier na wyłączność, wypadają też gorzej względem PCpod względem wydajności i cen gier. Wydajność w konsoli niewzrośnie, ale może dojdzie do sytuacji, w której konkurencja zestrony Valve sprawi, że wreszcie ceny gier spadną?

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)