WindowsGryLogiczne i karcianeLit

Lit1.22

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item

Lit to gra logiczna stworzona przez Marka Szykułę, która inspirowana była popularną planszówką Scrabble. Kieruje się ona niemal identycznymi zasadami a celem gracza jest układanie słów z wylosowanych wcześniej liter.

Jak wygląda rozgrywka?

Zabawę w Lit rozpoczynamy z zestawem siedmiu losowych liter, które stanowią podstawę słów, które będziemy układać na kolorowej planszy. Rozgrywka odbywa się na przemian i w trakcie zabawy możemy wykorzystywać również litery a nawet całe słowa utworzone przez innych graczy. Za każde poprawnie ułożone słowo otrzymujemy punkty. Na planszy dostępne są kolorowe pole, które dają możliwość pomnożenia ilości punktów za daną literę.

Lit pozwala na rozgrywkę jednoosobową z komputerem lub zabawę nawet 4 graczy przy jednym PC. Nie zabrakło także opcji gry przez sieć, definiowania poziomu trudności, maksymalnego czasy na ruch i grę, a także wykorzystania własnego słownika.

Kluczowe cechy gry:

  • gra logiczna czepiąca garściami ze Scrabble
  • rozgrywka dla 1-4 graczy
  • różne poziomy trudności
  • za darmo i po polsku
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań836
Data aktualizacji17 lip 2020
Rozmiar pliku6.87 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)