MacOSGryLogiczne i karcianeLiterki

Literki

  • Slider item

Literki (inaczej WordBox) to prosta jeśli chodzi o zasady gra logiczna online, która stworzona została na bazie popularnej planszówki o nazwie Scrabble. Udostępniona została w formie webowej, dzięki czemu bez instalacji uruchomić ją można z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej.

Jak wygląda rozgrywka?

Zabawę z literakami rozpoczynamy od dołączenia do istniejącego lub stworzenia własnego wirtualnego pokoju, w którym znajdziemy stół do gry. Niezależnie od wybranej opcji wspólną rozgrywkę toczyć może 1-4 osób na planszy w rozmiarze 15 na 17.

Zasady Literaków są bardzo proste i ograniczają się w zasadzie do tworzenia słów z wylosowanego wcześniej zestawu liter. Gracz, który rozpoczyna zabawę musi ustawić pierwszą literę dokładnie na środku planszy. Kolejne słowa tworzone mogą być tylko i wyłącznie w pionie lub poziomie poprzez dodawanie liter do pozycji wcześniej już ułożonych. Za każde poprawne słowo otrzymujemy punkty, których ilość świadczyć będzie o wygranej. W przypadku kiedy nie jesteśmy w stanie wymyślić słowa z posiadanych liter możemy spasować lub je wymienić na inne.

Aby rozpocząć zabawę w Literaki konieczna jest rejestracja bezpłatnego konta użytkownika.

Kluczowe cechy gry:

  • gra logiczna, polegająca na układaniu liter w słowa
  • pozycja bazująca na popularnych Scrabblach
  • proste do zrozumienia zasady
  • możliwość wspólnej zabawy nawet 4 graczy
  • za darmo, z poziomu przeglądarki internetowej
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań11
Data aktualizacji20 sie 2020
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)