WindowsEdukacja i naukaFizyka i astronomiaLogic.ly
Logic.ly ikona

Logic.ly1.7.6

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Logic.ly to aplikacja pozwalająca symulować działanie prostych elektronicznych obwodów wykorzystujących przerzutniki oraz bramki logiczne (AND, OR, NAND, NOR, NOT, XOR, XNOR i trójstanową). Dzięki wirtualnym przełącznikom, generatorom impulsów, żarówkom oraz wyświetlaczom, istnieje możliwość tworzenia wielu schematów odpowiadających rzeczywistym zastosowaniom, a tym samym analizowania sposobu działania takich układów. Narzędzie może okazać się przydatne zarówno w rękach profesjonalistów chcących przetestować tworzone urządzenia, jak i na przykład studentów kierunków technicznych, badających w praktyce zastosowanie algebry Boole’a i działań arytmetycznych przeprowadzanych na systemie binarnym.

Interfejs aplikacji jest bardzo nowoczesny, z kolei obsługa intuicyjna. Wystarczy przeciągać wybrane z lewego panelu elementy na pole robocze, oraz łączyć je przewodami. Domyślnie są one „giętkie”, można jednak również tworzyć jedynie linie proste, zaznaczając więcej punktów załamania. Warto przetestować obydwa rozwiązania, bo w zależności od stopnia skomplikowania rysowanego układu, jedno lub drugie okaże się czytelniejsze.

Kiedy elementy są już umieszczone w obwodzie, można zmieniać ich cechy z poziomu kontekstowego menu lub paska narzędzi w górnej części okna. Dostępne jest obracanie co 90 stopni, by zwiększyć czytelność schematu, a w przypadku bramek dodatkowo wybór liczby nóżek wejściowych (edytujemy ją bezpośrednio po umieszczeniu elementu na schemacie lub w dowolnym innym momencie, po dwukrotnym kliknięciu myszą na danej bramce).

Ciekawym dodatkiem jest możliwość wydruku stworzonych projektów, a także proste, ale przydatne ustawienia, w których między innymi zmienimy kolory przewodów oraz cechy obszaru roboczego. Po zainstalowaniu programu mamy do dyspozycji trzy przykładowe projekty, by zapoznać się z możliwościami symulatora.

Uwaga!

Edycja Trial została ograniczona czasowo do 30 dni działania.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań1 230
Data aktualizacji1 gru 2016
Rozmiar pliku13.34 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Logic.ly ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)