WindowsGrafikaNarzędzia dla fotografówLUCiD
LUCiD ikona

LUCiD1.0.5

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Lucid to program do szybkiego i zautomatyzowanego poprawiania zdjęć, wykorzystujący te same algorytmy co wtyczka Perfectly Clear, ale działający samodzielnie.

Interfejs programu Lucid jest bardzo prosty. Po przeciągnięciu zdjęcia do głównego okna można wykorzystać jedno z ośmiu predefiniowanych ustawień. Można oczywiście użyć kilku po sobie, na przykład najpierw usunąć szum, potem poprawić twarz modelki, a na koniec podnieść jaskrawość barw – trzeba jednak zapisywać wynik za każdym razem.

Do dyspozycji mamy tu dwa filtry retuszujące portrety (niestety nie radzą sobie jeśli na zdjęciu widać więcej niż jedną twarz), ustawienia wydobywające szczegóły, usuwające szum, rozświetlające zdjęcie, rozjaśniające cienie (doskonałe do zdjęć oświetlanych z tyłu, gdy pierwszy plan jest ciemny), usuwające zabarwienie sztucznego światła (bardzo dobrze sprawdza się na zdjęciach z imprez) oraz poprawiające zdjęcia krajobrazowe.

Niektóre modyfikacje można także wprowadzać ręcznie. W drugiej karcie z narzędziami znajdziemy suwaki do sterowania ekspozycją, jaskrawością barw, odszumianiem, zabarwieniem, a także osobny zestaw do retuszu portretów. Można tu precyzyjnie ustawić poziom wybielenia zębów, wygładzenia skóry, rozjaśnienia cieni pod oczami i tym podobnych, kosmetycznych zmian. Często jednak zupełnie wystarczy to, co ze zdjęciem może zrobić automat.

Lucid pozwala pracować ze zdjęciami zapisanymi w popularnych formatach rastrowych (JPG, TIFF), oraz zdjęcia z biblioteki programu Zdjęcia. Program nie nadaje się do obróbki RAW-ów.

Program można testować przez 31 dni.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań753
Data aktualizacji13 sty 2016
Rozmiar pliku44.81 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
LUCiD ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)