Lucky Patcher zmodyfikuje APK i zablokuje niepożądane działania aplikacji na Androidzie

Lucky Patcher zmodyfikuje APK i zablokuje niepożądane działania aplikacji na Androidzie

Lucky Patcher zmodyfikuje APK i zablokuje niepożądane działania aplikacji na Androidzie
Oskar Ziomek
14.02.2017 21:18, aktualizacja: 14.02.2017 22:03

Android już na początku daje swoim użytkownikom wiele możliwości personalizacji. Jeszcze ciekawiej sytuacja wygląda z punktu widzenia tych zaawansowanych, którzy nie boją się ingerencji w system. Rootowanie, instalacja własnych ROM-ów, czy też stosowanie dodatkowych modułów na przykład z użyciem frameworka Xposed, to tylko niektóre metody na lepsze dostosowanie działania systemu do własnych potrzeb. Kolejnym narzędziem, które można dopisać do tej listy jest Lucky Patcher – aplikacja ingerująca w pliki APK, która usuwa z nich niechciane elementy, w tym na przykład reklamy i wybrane uprawnienia.

Wspomniane narzędzie jest przy tym proste w obsłudze, choć już na wstępie należy zaznaczyć, że bez dostępu roota skorzystać będzie można tylko z części możliwości Lucky Patchera. Aby nie być ograniczonym, odblokowanie urządzenia i dostępu do plików systemowych jest niezbędne.

Zaraz po uruchomieniu, aplikacja automatycznie skanuje zainstalowane programy i sprawdza, jakie ich elementy może modyfikować. Następnie wyświetla je na liście, rozpoczynając od tych programów, które można poddać edycji. Kliknięcie na wybrany wpis pozwoli wyświetlić listę dostępnych akcji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W tym przypadku, najbardziej interesować nas będzie menu patchowania – z jego poziomu możliwe jest modyfikowanie plików APK, na przykład w taki sposób, by usunąć z nich reklamy, czy takie komponenty, które mogłyby sprawiać kłopoty przy próbach użytkowania programów zainstalowanych z innego źródła niż Sklep Play. Co ważne, po przeprowadzeniu konfiguracji, cały proces jest w pełni automatyczny i w zasadzie nie wymaga od użytkownika specjalistycznej wiedzy.

Konfiguracja zaś składa się z zaznaczenia działań, które spróbuje wykonać Lucky Patcher. Przykładowo, dla próby pozbawienia wybranej aplikacji reklam, możemy między innymi zdecydować, czy reklamy mają zostać jedynie trochę lub całkiem zmniejszone, całkowicie zasłonięte lub zmodyfikowane tak, by „nie widziały” dostępnego w telefonie połączenia z Internetem. Kiedy ustawienia zostaną zakończone, pozostaje już tylko przebudować aplikację, co może zająć dłuższą chwilę.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po przeprowadzonym patchowaniu, na ekranie wyświetlone zostanie podsumowanie, w którym… może okazać się, że nie wszystkie działania udało się zrealizować. Wynikać to może z wersji aplikacji, konkretnego telefonu, wspomnianego na wstępie dostępu roota, a wreszcie – szczęścia. Producent sam przyznaje, że nie wszystko da się przewidzieć i aby przekonać się o działaniu aplikacji, najłatwiej będzie ją po prostu przetestować. To również cecha, której program zawdzięcza swoją nazwę (lucky można tłumaczyć jako szczęśliwy, cieszący się fartem).

Warto dodać, iż pomimo takiego sposobu działania, które można by nazwać nieprzewidywalnym, producent zapewnia, że nie zna ani jednego przypadku, w którym wskutek działania Lucky Patchera, któraś z aplikacji zostałaby na tyle uszkodzona, by konieczna była jej reinstalacja i utrata danych. W skrócie: korzystanie powinno być całkowicie bezpieczne. Ze swojej strony radzimy jednak przymrużyć na to oko i do działań ingerujących w pliki APK oraz wszelkich innych wykorzystujących dostęp roota, podchodzić przede wszystkim z rozwagą.

Lucky Patcher dostępny jest do pobrania z naszej bazy – program rozpowszechniany jest w formie pliku APK; nie znajdziemy go w Sklepie Play.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)