Lumia z Androidem — tego nie da się wykluczyć

Strona głównaLumia z Androidem — tego nie da się wykluczyć
07.07.2014 12:42

Marka Lumia, póki co, zarezerwowana jest dla urządzeń z Windows Phone. Jeśli jednak Evan Blass (@evleaks) się nie myli, a zdarza mu się to rzadko, niebawem na rynku zobaczymy Lumię z Androidem.

bDUpbMPp

Big news: Android-powered Lumia incoming, from Nokia by Microsoft - http://t.co/KKLstDDVVO

— @evleaks (@evleaks) lipiec 7, 2014Wiadomość jest dziwna, wręcz nieprawdopodobna, ale pochodzi ze źródła cieszącego się dobrą opinią, więc warto się nad nią pochylić. Dziwi przypuszczenie, że Microsoft chciałby zaburzyć konsekwentnie rozwijaną linię urządzeń Lumia, jednoznacznie kojarzonych z „kafelkami”. Jeszcze bardziej dziwi myśl, że Microsoft chciałby dalej brnąć w urządzenia z Androidem. Póki co w portfolio ma ich 4 — Nokię X, X+, XL, X2 — i są to urządzenia zbierające mieszane opinie, ale cieszące się sporą popularnością w Azji. Możemy przypuszczać, że Lumia z Androidem (jeśli taka powstanie) będzie jednak urządzeniem wyższej klasy, ale znajdzie się na niej podobne do Nokii X oprogramowanie, pozbawione usług Google'a.

350109889785521609

Co to oznacza dla Windows Phone? Jeśli informacje podane przez @evleaks okażą się nieprawdziwe, nic złego nie powinno się stać. Możliwe też, że zapowiadane urządzenie będzie jednak kolejną Nokią X bądź eksperymentem. Jest też cień szansy, że decyzja jest wynikiem słabej adopcji Widnows Phone i mobilny system Microsoftu na tym posunięciu straci.

Udostępnij:
bDUpbMQn