Luminance HDR2.5.1

Luminance HDR, znany również pod nazwą Qtpfsgui, to bardzo prosty w obsłudze, darmowy program do tworzenia obrazów HDR z zestawu zdjęć tej samej sceny o różnych wartościach ekspozycji. Luminance HDR część kodu dzieli z wieloplatformowym projektem Hugin.

Zestaw zdjęć po załadowaniu do programu zostanie automatycznie posortowany względem wartości ekspozycji. Oczywiście program ma możliwość automatycznego wyrównania zdjęć jedną z dwóch wbudowanych metod. Przed wykonaniem połączenia zdjęć, którego nie można cofnąć, użytkownik ma do dyspozycji narzędzie usuwające „duchy” (ślady po przesuwających się w czasie robienia zdjęć obiektach) . Połączenia zdjęć można dokonać z użyciem jednego z sześciu „profili”, które określają algorytmy użyte do analizy zdjęć. Jeśli żaden z proponowanych profili nie satysfakcjonuje użytkownika istnieje możliwość wybrania własnych ustawień, ale nie jest to polecane. Złożony obraz można poddać mapowaniu tonów z użyciem jednej z ośmiu wbudowanych metod. Każdy zestaw parametrów nakładany jest na nową instancję obrazu HDR, dzięki czemu użytkownik nie traci użytych wcześniej ustawień i w każdej chwili może porównać efekty swojej pracy z wcześniejszymi próbami.

Do złożenia obrazu można używać zdjęć zapisanych w formatach JPG, TIFF lub RAW z aparatu. Obraz HDR można zapisać w formacie TIFF lub dedykowanych Radiance RGBE i OpenEXR.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
ProducentGiuseppe Rota
Liczba pobrań110
Data aktualizacji31 gru 2017
Rozmiar pliku79.65 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)