WindowsGrafikaTworzenie obrazów HDRLuminance HDR

Luminance HDR2.6.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item

Luminance HDR, znany również pod nazwą Qtpfsgui, to bardzo prosty w obsłudze, darmowy program do tworzenia obrazów HDR z zestawu zdjęć tej samej sceny o różnych wartościach ekspozycji. Luminance HDR część kodu dzieli z wieloplatformowym projektem Hugin.

Zestaw zdjęć po załadowaniu do programu zostanie automatycznie posortowany względem wartości ekspozycji. Oczywiście program ma możliwość automatycznego wyrównania zdjęć jedną z dwóch wbudowanych metod. Przed wykonaniem połączenia zdjęć, którego nie można cofnąć, użytkownik ma do dyspozycji narzędzie usuwające „duchy” (ślady po przesuwających się w czasie robienia zdjęć obiektach) . Połączenia zdjęć można dokonać z użyciem jednego z sześciu „profili”, które określają algorytmy użyte do analizy zdjęć. Jeśli żaden z proponowanych profili nie satysfakcjonuje użytkownika istnieje możliwość wybrania własnych ustawień, ale nie jest to polecane. Złożony obraz można poddać mapowaniu tonów z użyciem jednej z ośmiu wbudowanych metod. Każdy zestaw parametrów nakładany jest na nową instancję obrazu HDR, dzięki czemu użytkownik nie traci użytych wcześniej ustawień i w każdej chwili może porównać efekty swojej pracy z wcześniejszymi próbami.

Do złożenia obrazu można używać zdjęć zapisanych w formatach JPG, TIFF lub RAW z aparatu. Obraz HDR można zapisać w formacie TIFF lub dedykowanych Radiance RGBE i OpenEXR.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
2.413 ocen
Twoja ocena
ProducentGiuseppe Rota
Liczba pobrań13 867
Data aktualizacji10 cze 2019
Rozmiar pliku48.48 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)