WindowsMultimediaTworzenie i edycja animacjiLumion

Lumion10.5

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item

Lumion to oprogramowanie do renderingu 3D stworzone specjalnie dla architektów i projektantów. Jeśli masz model 3D swojego projektu, Lumion pomoże Ci go szybko ożywić i pokazać w niezwykle szczegółowym, urzekającym otoczeniu. Bez względu na to, jak chcesz zaprezentować swój projekt, dzięki programowi Lumion zrobisz to osobiście, szybko i bez specjalnego szkolenia.

Narzędzie można wykorzystać m. in. do prezentacji architektury, konstrukcji, krajobrazu, wizji urbanistycznych i innych rodzajów projektów.

Program oferuje bardzo intuicyjny i przejrzysty interfejs. Obsługa narzędzia w dużej mierze opiera się na umieszczaniu obiektów z ogromnej biblioteki w interaktywnej scenie 3D, a szereg efektów specjalnych reguluje się wygodnymi suwakami. Ustawianie renderowania zostało sprowadzone do wyboru gotowych Styli takich, jak Dzień, Noc, Świt, Zachmurzenie, Wnętrze itp., które zawierają specjalnie dobrane parametry, edytowalne w razie potrzeby. Dzięki tego typu rozwiązaniom narzędzie nie sprawia problemów nawet początkującym użytkownikom.

Jedną z najważniejszych zalet programu Lumion jest kompatybilność z większością pakietów do projektowania i modelowania 3D. Obsługiwane są formaty (DWG, DXF, FBX, MAX, OBJ, DAE, 3DS) tworzone przez takie programy, jak ArchiCAD, Revit, Sketchup, 3D Studio MAX, AutoCAD, Allplan, Rhino, Vectorworks i wiele innych. Dodatkowym ułatwieniem jest wtyczka LiveSync, która tworzy połączenie między programem do projektowania a Lumionem, umożliwiając tworzenie wizualizacji bez przerywania procesu projektowania.

Lumion posiada biblioteki modeli, wśród których znaleźć można zieleń, budynki, samochody, zwierzęta, meble, infrastrukturę drogową, ludzi, kamienie i skały czy ogrodzenia. Ludzie, zwierzęta, drzewa, krzewy i trawa są animowane. Osobną bibliotekę stanowią materiały z wysokiej jakości teksturami i możliwością importu własnych tekstur (diffuse, normal, displacement).

Edycja topologii terenu, oświetlenie słoneczne, warunki atmosferyczne w tym zachmurzenie, zamglenie i opady realizowane są w czasie rzeczywistym. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu procesora karty graficznej podczas edycji i renderingu sceny. Program pozwala zarówno na renderowanie pojedynczych klatek, tworzenie animacji w postaci filmu, jak również panoram 360 na potrzeby urządzeń i aplikacji VR, a sam proces renderowania jest niezwykle szybki, kilkanaście – kilkadziesiąt sekund / obraz w rozmiarze FullHD.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.36 ocen
Twoja ocena
ProducentAct-3D B.V.
Liczba pobrań12 472
Data aktualizacji22 lip 2020
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)