Mobilny kontroler gier GameSir G6s Touchroller

GameSir to znana marka produkująca akcesoria dla graczy. Akcesoriów dość nietypowych z punkty widzenia konwencjonalnego gracz, bo pod koniec zeszłego roku premierę miał model GameSir G5, będący padem do smartfona. Z kolei dokładnie tydzień temu, 5 sierpnia GameSir rozpoczął na crowdfundingowym portalu Indiegogo przedsprzedaż nowego kontrolera dla smartfonów modelu G6s.

Jak twierdzi GameSir touchroller G6s ma być prawdziwą rewolucją wśród tradycyjnych gamepadów do gier mobilnych. Ale co w ogóle oznacza Touchroller? Jest to zupełnie nowy termin zdefiniowany przez GameSir, opisujący połączenie tradycyjnego kontrolera i ekranu dotykowego w celu zapewnienia doskonałej kontroli i wrażeń w grach.

Zainspirowani hybrydowymi samochodami projektanci i inżynierowie GameSir przedstawili rewolucyjną koncepcję, która ma być przełomem wśród sprzętu do gier.

Kontroler GameSir G6s zmienia wygląd kontrolera gier mobilnych, tak jak hybrydowe samochody stanowią wyzwanie dla tradycyjnych aut benzynowych samochodów. Tradycyjny analog i intuicyjny ekran dotykowy mają służyć zarówno do zwiększenia kontroli nad grą, jak i mają zapewnić lepsze wrażenia z rozgrywki.

Po pierwsze, przy jego pomocy będziemy mogli sterować analogiem lewą ręką, a ekran dotykowy obsługiwać prawą ręką. Po drugie, GameSir G6s ma najwięcej (bo aż 10 konfigurowalnych przycisków, plus ultracienki joystick 3D) przycisków w swojej klasie. Po trzecie, możemy bezpiecznie grać w gry FPS lub MOBA pobrane ze sklepu App Store, nie martwiąc się o zbanowanie za nielegalne dodatki.

Po czwarte, mikro przełączniki i dwa silniki odpowiadające za wibracje zwiększają wrażenia z gry, pozwalając cieszyć się interaktywnymi efektami. Oczywiście możmy dostosować intensywność i czas trwania wibracji za pomocą aplikacji GameSir G-Crux.

Co bardzo ważne GameSir G6s jest wyposażony w dwustopniową chowaną konstrukcję, dzięki czemu nawet iPhone XS Max będzie z nim kompatybilny. Niestety, ale kontroler ma być dostępny wyłącznie dla iPhone’ów. Urządzenie nie będzie kompatybilne z smartfonami z systemem Android.

Jak się mówi aby wykonać dobrą robotę, potrzeba dobrych narzędzi. Jeśli granie na smartfonie traktujesz jak pracę, to GameSir G6s może stać się Twoim ulubionym narzędziem ;)