Najbardziej piracone filmy 2012 roku

Wprawdzie rok kalendarzowy się jeszcze nie skończył, ale jak co roku, serwis TorrentFreak opublikował kilka podsumowujących rok 2012 rankingów, w tym ranking najchętniej pobieranych z sieci bittortent filmów i seriali.

Jeśli chodzi o filmy które cieszyły się największą popularnością w sieci p2p, pierwsze miejsce zajął Project X. Spora niespodzianka, zważywszy na fakt, że film ten zarobił najmniej spośród wszystkich ujętych w zestawieniu. Sam wynik jaki osiągnął (8,720,000), jest gorszy o ponad 500 tysięcy od zeszłorocznego zwycięzcy "Szybkich i wściekłych 5" (Fast Five).

Całą 10 pobrano ponad 77 mln razy, co daje wynik lepszy niż rok temu około 2 mln- chociaż wciąż daleko do rekordowego wyniku z 2010 roku.

Wcześniej od filmów, opublikowany został ranking seriali :

Pierwsze miejsce, i miano najpopularniejszego w sieci p2p, zajęła "Gra o Tron" (Game of Thrones), serial który przed telewizorami gromadzi średnio 4 mln widzów (jeden odcinek), drugie tyle pobiera go z sieci (głównie spoza USA, i z powodu różnych dat emisji poszczególnych odcinków). Dla porównania pojedynczy odcinek "Teorii wielkiego podrywu" pobierany jest około 3,2mln razy- prawie pięciokrotnie mniej niż liczba widzów oglądająca serial w telewizji. Cała dziesiątka uzyskała nie najgorszy wynik około 28,5 mln pobrań.