Za darmo umarło

HotZlot się skończył, wszyscy wrócili do domu, zaczęli przeglądać dokładniej zawartość plecaków otrzymanych podczas zlotu, i pewnie nie jedna osoba doszła do tego samego wniosku co ja, a mianowicie, że część rzeczy jest im zbędna, albo już je mają. Kiedyś zostałem blogerem miesiąca, jako nagroda dotarła do mnie koszulka, oraz zestaw tuszy do drukarki HP, a ja mam Canona! No i co miałem z tym fantem zrobić?

W tym roku po HZ do odstrzału wytypowałem ulotkę(?) uprawniającą do pobrania gry GRID2. Osobiście nie przepadam za cyfrową dystrybucją, gry wole w pudełkach, lubię je układać na półce raz alfabetycznie, a innym razem według gatunków, sporo gier (w tym dwie z poprzedniego zlotu) mam jeszcze w folii- kolekcja rośnie. Ulotki jako takiej niestety nie położę obok wersji pudełkowych, mógłbym co prawda ją oprawić, ale to nie dla mnie :P Postanowiłem więc w wolnej chwili wystawić aukcje z nią w roli głównej na znanym polskim serwisie aukcyjnym, może komuś bardziej się przyda. W między czasie przeglądałem też wątek o HZ, i trafiłem na dyskusje o tym niecnym według niektórych procederze odsprzedaży tego co dostaliśmy za darmo podczas zlotu.

Ciekawe są zwłaszcza niektóre wypowiedzi:

Pangrys:
"User metall21 nie powinien już się nigdy nie pojawić na HZ. I myślę że już nigdy się nie pojawi."

"Ja zadałem mu pytanie przez Allegro czy ma świadomość że był to jego ostatni HotZlot Krótko potem znikła część aukcji
Odpowiedzi nie otrzymałem"

que_pasa
"Niestety jest tak co roku, niektórzy zrobią wszystko by "zarobić" na imprezie. Szkoda nerwów na takich ludzi, mogliby chociaż odczekać 2 tygodnie."
foreste
"Ech ten koles jest świnią bo dostał za darmo mógł komuś oddać za free z forum lub nawet mi i nie powinien być brany pod kolejnym zlotem."
bachus
"I tak dobrze, że nie wystawił np. czepków kąpielowych, czy serwetek z logiem Zamku Kliczków... albo np. kiełbasy z grilla.
p.s. w GRID2 wiem, że nie będę grał, więc w jakiś sposób oddam kod, może na blogu."
dmag
"Rozumiem, że komuś może coś nie przypaść do gustu, nie spodobać, okazać niepotrzebnym, ale takie wystawienie na Allegro zawartości zlotowego plecaka to zwykła bezczelność, pisząc łagodnie. Jak ktoś ma takie "hobby" wystawiania przedmiotów na aukcje, to mógł chociaż poczekać na aukcje WOŚP..."
andrewi
"Co roku ten sam problem z wystawianiem przedmiotów ze zlotu..."

"Myślę, że i tak go nie wykryją chyba, że ma ten sam nick na dp i na allegro. Poza tym... podaliście przykład ze wspieraniem WOŚP a wg. mnie ten ktoś po prostu chciał zarobić więc nawet nie pomyślał o oddaniu czegoś takiego na aukcje na szczytny cel. Niestety, niektórzy ludzie potrafią być okropni."

"To dobrze, cieszę się. Trzeba tępić takie procedery... i takich ludzi."

Over
"Temat był już wałkowany, a takim osobom powinien być gratisowo dawany ban ma Bloga i forum ale to moje zdanie
Osobiście to co dostane ze zlotu, to trzymam jak trofea (większość to limitowana edycja jak i reszta rzeczy) jak by nie było to, to są sprzedajni użytkownicy z prawdziwego zdarzenia"
fiesta
"Poradzi, poradzi, to będzie dla niego pierwszy i ostatni zlot ..."

"o źle myślisz, aukcje już zostały usunięte ...

A najgorszy wstyd jak któryś partnerów będzie to czytał, z pewnością pomyśli jak na drugi raz warto fundować giftsy na przyszłe zloty."

"A co w tym złego? Dostał to jego i może z nimi zrobić co chce

To w tym złego, że robi oborę portalowi w oczach partnerów ..."

Nie wiem od kiedy użytkownicy portalu decydują kto się na przyszłych HZ pojawi, a kto nie, albo co wypada robić ze swoimi rzeczami. Robienie screenów jako dowodów, porównywanie tego do kradzieży nie specjalnie mi się spodobało, nie wiem też co myślą sobie osoby które piszą do osób wystawiających przedmioty na allegro?

O postraszę go, że więcej na HZ się nie pojawi (jakbym w tej kwestii miał cokolwiek do powiedzenia), napisze od razu o tym na forum to będę fajny

WTF?

Nie trafia do mnie argumentacja, że dostałeś za darmo, to oddaj za darmo, bo ktoś miał "mniej szczęścia i na zlot nie pojechał" Oh jak mi przykro, tylko, że 40 osób zostało wyłonionych w drodze losowania, reszta to osoby które jednak jakąś pracę w rozwój tego portalu wkładają, warto sobie przeczytać ostatni wpis na blogu djfoxer'a dobreprogramy.pl w liczbach 2012 - 2013, z którego wynika, że 1/3 komentarzy pisanych jest na blogu. A w ogóle to kto tworzy tego bloga? Kto pisze te komentarze? Nie wydaje mi się żebym dostałem cokolwiek za darmo, ba nawet osoby wylosowane nie dostały tych rzeczy za darmo, ponieważ w życiu nie ma nic za darmo! Partnerom opłaca się dawać takie gifty, ludzie przywiązują się do marki, marka staje się bardziej rozpoznawana, i punktuje na tym jej wizerunek- w końcu korporacje to nie organizacje charytatywne, a wbrew pozorom pracownicy Intela mają lepsze rzeczy do roboty niż przeczesywanie allegro w poszukiwaniu swoich ulotek.