mBank: ruszyła kolejna edycja kampanii „Uważni w Sieci"

mBank: ruszyła kolejna edycja kampanii „Uważni w Sieci"

mBank: ruszyła kolejna edycja kampanii „Uważni w Sieci"
Jan Mentel
11.12.2017 15:45, aktualizacja: 11.12.2017 16:08

Dziś ruszyła trzecia edycja kampanii społecznej mBanku Uważni w Sieci, która omawia podstawowe zagadnienia z dziedziny bezpieczeństwa. Na stronie banku udostępniono serię filmów oraz internetowy kodeks bezpieczeństwa, które przypominają, jak lepiej chronić swój komputer oraz smartfon przed cyberprzestępcami. Z tej okazji zorganizowano także spotkanie dla prasy, na którym obecny był współtwórca całej akcji, Piotr Konieczny z portalu Niebezpiecznik.pl. W trakcie swojej prezentacji na żywo przeprowadził kilka ataków phishing oraz vishingowych.

mBank: kampania społeczna. Uważni w sieci - Ratownik

Przedstawiciele banku poinformowali, że ostatnio zwiększyła się liczba ataków phishingowych, których ofiarami, oprócz zwykłych użytkowników, coraz częściej stają się klienci korporacyjni. Podszywanie się pod różne instytucje w celu wyłudzenia informacji o loginach oraz hasłach przybiera coraz to bardziej wyrafinowaną formę, dlatego tak ważne jest, by stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w Sieci.

Internetowy Kodeks Bezpieczeństwa składa się z 10 punktów. Wśród najważniejszych nich znajdziemy rady, by nie otwierać podejrzanych maili i załączników — wyglądające jak faktury pliki PDF czy DOC mogą w sobie zawierać szkodliwe oprogramowanie. Należy także pamiętać, że banki w wiadomościach do swoich klientów nie umieszczają linków, które przekierowują do logowania.

Sporo uwagi poświęcono również certyfikatom bezpieczeństwa. Symbol zielonej kłódki wcale nie jest gwarantem, że strona nie została wcześniej spreparowana, dlatego dobrym zwyczajem jest regularne sprawdzanie szczegółów certyfikatów. Przedstawiciele banku przypominają również o tym, że nie należy logować się do konta bankowego, używając do tego publicznych sieci WiFi. Z kolei najczęściej powtarzaną radą było zadbanie o regularne aktualizowania oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)