macOS bez informacji o pozostałym czasie pracy? Oto darmowe rozwiązanie

macOS bez informacji o pozostałym czasie pracy? Oto darmowe rozwiązanie

macOS bez informacji o pozostałym czasie pracy? Oto darmowe rozwiązanie
14.12.2016 16:06

Nowe MacBooki Pro dość mocno odstają od swoich poprzedników pod względem czasu pracy na baterii. Apple co prawda obiecywało w tej kwestii aż 10 godzin, jednak w praktyce wyniki okazały się rozczarowaniem. Pisaliśmy dziś o kontrowersyjnej decyzji Apple, która ma maskować te problemy – w wersji 10.12.2 macOS-a zabrakło informacji o przewidywanym czasie pracy na baterii. Nie oznacza to jednak, że musimy się z decyzjami Apple godzić bezwarunkowo. Przedstawiamy sposoby, jak nadal pozyskiwać informacje o pozostałym do wyładowania czasie.

Monitor aktywności

Najprostszym (ale też mocno ograniczonym) sposobem na zdobycie informacji, ile czasu zostało do wyładowania komputera Apple, jest wykorzystanie systemowego Monitora aktywności. Znaleźć go można w folderze Programy, w podfolderze Narzędzie, uruchomić go można także z poziomu Launchpada.

350192264154474433

W środkowym panelu Energia, pod listą uruchomionych programów, znajdziemy pole, na którym wyświetlany jest przewidywany czas pracy na baterii. Niestety, nie ma możliwości przypięcia tej informacji na górnym panelu, co stanowić będzie dla wielu wadę niemożliwą do zignorowania.

coconutBattery

Istnieją jednak inne sposoby, na przywrócenie macOS-owi potrzebnej funkcji, a jedną z nich dostarcza dostępny w naszej bazie program coconutBattery, który stanowi kompletne i skuteczne rozwiązanie problemu. Ponadto w przeciwieństwie do wielu innych tego typu aplikacji, coconutBattery jest dostępny za darmo.

350192264154671041

Po instalacji programu, konieczne jest uruchomienie jego Preferencji, a następne zaznaczenie pola Launch at startup. Wówczas na górnym panelu wyświetlana będzie informacja o baterii: domyślnie jest to procent naładowania. Wystarczy jednak w polu Appearance in menu bar zastąpić domyślne %p parametrem %r, aby wyświetlany był pozostały czas pracy. Oczywiście parametry można łączyć, nic nie stoi na przeszkodzie, by w pole wpisać np. Bateria: %r, %p%, aby otrzymać efekt w postaci np. Bateria: 1:15, 75,7%.

Opcjonalnie coconutBattery może także wyświetlać ikonę baterii prezentującą, w jakim stopniu jest naładowana. Program pobrać można z naszej bazy. Po problemie!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)