macOS nie będzie jak Windows, nie dojdzie do fuzji systemów Apple

Tim Cook prezentujący iPhone'y z depositphotos
Tim Cook prezentujący iPhone'y z depositphotos

20.04.2018 14:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy iPad, którym Apple chce zainteresować rynek edukacyjny, reklamowany jest hasłem Komputer inny niż wszystkie. Pojawia się coraz więcej nieoficjalnych informacji o planach wprowadzenia aplikacji z iOS-a na komputery z macOS. Natomiast Tim Cook w wywiadzie udzielonym dla The Sydney Morning Herald stwierdził, że urządzenia mobilne i komputery powinny pozostać w oddzielnych światach, z własnymi systemami operacyjnymi.

Regularnie powraca temat połączenia macOS i iOS. Apple miałoby bowiem stworzyć wspólną platformę, która pozwalałaby na bardzo zbliżone doświadczenia, niezależnie czy użytkownik pracowałby na Maku czy iPadzie. Ten ruch mógłby również umożliwić wprowadzenie nowej kategorii urządzeń, hybryd będących połączeniem laptopa i tabletu, takich jak np. Surface Book.

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook jest natomiast przeciwny łączenia urządzeń mobilnych z komputerami. Takie rozwiązanie ma zmuszać do kompromisów, hybryda nigdy nie będzie naprawdę dobrym tabletem i nigdy nie będzie miała wszystkich zalet laptopa. Apple nie wierzy więc w sukces hybryd. Cook stwierdził, że Mac i iPad są niesamowite, ponieważ zaprojektowane są bez kompromisów – Mac ma być po prostu świetnym komputerem, iPad ma być dopracowanym tabletem. Użytkownicy mają nie chcieć korzystać z hybryd.

Co ciekawe, ostatnie działania Apple wydają się przeczyć słowom TIma Cooka. Wspomniany nowy iPad kreowany jest na komputer, który sprawdzi się w szkołach. Ponadto, firma niedawno opublikowała reklamę, w której dziewczynka używa iPada Pro jako tabletu i laptopa. Natomiast na pytanie Co robisz na komputerze?, odpowiada Czym jest komputer? Reklama sugeruje, że dziś iPad jest komputerem. Natomiast postrzeganie komputera jako klasycznego laptopa czy sprzętu stacjonarnego jest błędem.

Warto również zauważyć, że iPada Pro można określić hybrydą. Apple oficjalnie sprzedaje klawiaturę do niego – taki zestaw ma zapewnić m.in. wygodną pracę z pakietem biurowym. Niektórzy z pewnością chętnie zobaczyliby ten zestaw z macOS. Niestety, wypowiedź Tima Cooka sugeruje, że takie urządzenie nie pojawi się w ofercie Apple. iOS i macOS pozostaną oddzielnymi systemami. Pozostaje więc jeszcze jedna kwestia – czy oznacza to, że mobilne aplikacje jednak nie pojawią się na Makach?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)