Magix Movie Edit Pro 2016 stawia na filmy 360° i kamerki sportowe

Magix Movie Edit Pro 2016 stawia na filmy 360° i kamerki sportowe

Magix Movie Edit Pro 2016 stawia na filmy 360° i kamerki sportowe
24.09.2015 19:00

MAGIX Movie Edit Pro to rodzina programów dla początkujących i zaawansowanych filmowców, w których można zmontować profesjonalny materiał i przygotować płytę DVD lub opublikować go w Sieci. Świeżo wydana wersja 2016 programu wprowadziła między innymi obsługę kodeka H.265 i wysokiej jakości stabilizację obrazu dla kamerek sportowych i nagrywających obraz obejmujący 360°. Wersją 2016 programu powinni zainteresować się miłośnicy sportowych ewolucji i nagrywania z użyciem dronów.

Obraz

Poza standardowymi możliwościami montażu znajdziemy tu bogate narzędzia do sterowania kolorem, możliwość zmiany tła w nagraniach na greenscreenie i możliwość przechwytywania obrazu z pulpitu komputera. W programie użytkownik ma do dyspozycji w sumie 99 ścieżek multimedialnych, przy czym obraz i dźwięk pochodzące z tego samego źródła są ułożone na jednej ścieżce. Tryb multicam pozwala łączyć nagrania z maksymalnie czterech kamer i automatycznie je dopasuje na podstawie ścieżek dźwiękowych. Dla wielu typów obiektywów MAGIX Movie Edit Pro ma mechanizmy usuwania zniekształceń, wynikających z geometrii obiektywu. Program może pracować z materiałami 4K oraz XAVCS z profesjonalnych kamer.

MAGIX Movie Edit Pro 2016 (INT) - Movie Editing Software

We wszystkich programach z rodziny MAGIX Movie Edit Pro znalazła się ponadto zaawansowana stabilizacha obrazu proDAD Mercalli V2. Dzięki niej użytkownicy mogą nie tylko usunąć niechciane ruchy, ale także „wygładzić” nierówne przesunięcia lub obroty kamery na statywie. Algorytmy te pozwalają również zniwelować niedoskonałości sensorów typu CMOS. Mechanizmy te działają zarówno przy nagraniach ze smartfonów i aparatów, jak i szerokokątnych kamerek sportowych i kamer 360° – na przykład Ricoch Theta S. Materiały z takich kamer można także wykorzystywać w filmach montowanych w programie.

W najnowszych programach dostaniemy także 200 nowych szablonów do wykorzystania w filmach. Nie zabrakło optymalizacji pod kątem nowych procesorów Intela, które mogą wykorzystywać układ graficzny do kodowania filmów H.264, co jest szczególnie przydatne przy pracy z materiałami w rozdzielczości 4K. Obsługa kodeka H.265 w programie MAGIX Movie Edit Pro jest ciekawą nowością także dlatego, że mało który program konsumencki jest w stanie poradzić sobie z tymi materiałami.

Ponadto program może dopasować automatycznie głośność kolejnych ujęć i zbudować ścieżkę dźwiękową 5.1, a także odświeżyć stare nagrania. Gotowe filmy można zapisać na płycie DVD, AVHCD i Blu-ray z odpowiednim menu i oprawą graficzną, zapisać jako plik na dysku, przygotować film do projekcji 3D lub wysłać od razu do ulubionego serwisu, jak YouTube, Vimeo, Facebook, showfly bądź MAGIX Online Album.

MAGIX Movie Edit Pro jest dostępny w trzech wersjach: Premium, Plus i podstawowej. Różnią się możliwościami i ceną – 129,99 euro, 99,99 euro i 69,99 euro (w chwili pisania artykułu polska strona firmy MAGIX nie zawierała informacji o nowych wersjach programów). Wersja Premium ma największe możliwości i jest sprzedawana z trzema wtyczkami firmy Red Giant i wieloma ciekawymi dodatkami, jak choćby nowy pakiet efektów dla filmów sportowych. Wersja Plus ma podobne możliwości, ale nie zawiera tak wielu dodatków. Wersja podstawowa zaś, kierowana do użytkowników mniej doświadczonych, nie zawiera wielu zaawansowanych funkcji, może za to pochwalić się podpowiedziami i kreatorami, które pomogą opanować program.

Obraz

W naszej bazie programów znajdziecie wersję testową najbogatszego z programów, czyli MAGIX Movie Edit Pro. Można go testować przez 7 dni bez zobowiązań albo przez 30 dni po rejestracji na stronie producenta. Wersje testowe programu pozwala zapisywać filmy o maksymalnej długości 3 minut. Przed rozpoczęciem pracy warto zajrzeć do biblioteki samouczków.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)