Poprawiamy renderowanie czcionek w Windows

Po dłuższej ciszy w końcu mnie natchnęło na napisanie kolejnego wpisu :) Ale zacznijmy od pytania do wszystkich. Korzystaliście kiedyś z Ubuntu albo OS X? Jak tak, pamiętacie jak wyglądały czcionki? To teraz zobaczcie jak wyglądają na Windows :) Ja też nie mogłem na nie patrzeć :) Na co dzień siedzę na Ubuntu, jednak Lightroom i MS Office wymusza uruchomienie Windows'a od czasu do czasu. Cierpiałem z powodu brzydkich czcionek, aż znalazłem rozwiązanie.

I Ty możesz mieć piękne czcionki!

Buszując po Internecie natknąłem się na prosty, opensource'owy programik o nazwie MacType:

Strona domowa

Poprawia on renderowanie niesamowicie, nie wpływając negatywnie na system. Jako, że program jest tworzony przez Japończyków mogą wyskoczyć "chińskie znaczki" i wywołać panikę. Żeby temu zapobiec, przedstawię teraz krok po kroku instalację i konfigurację w/w programu :)

Instalujemy

Pobieranie

Wiadomo, najpierw trzeba pobrać. Dla leniwych daję bezpośredni link.

Instalacja

Po uruchomieniu otrzymamy takie okno:

Wybieramy język angielski

I naciskamy enter.

Następnie pojawi się okienko instalacji. Idziemy standardowo :) Dalej, dalej, dalej... Ogólnie program nie ma żadnego adware, więc spokojnie, nie zainstalujemy jakiś reklam.

Po zakończeniu instalacji zaznaczamy "Launch MacType"

I klikamy "Finish" :)

Konfiguracja

Po uruchomieniu powita nas takie okno:

Zmieniamy język na angielski w ten sposób:

Teraz możemy przystąpić do konfiguracji. Polecam zaznaczyć "run as service', jest to najmniej inwazyjny sposób. W tym trybie program działa transparentnie, nie będzie żadnych oznak, że jest włączony. Po zaznaczeniu tej opcji, klikamy dalej.

Teraz musimy wybrać styl renderowania. Osobiście najbardziej mi pasuje "LCD", ale można sobie doświadczalnie potestować :) Więc zaznaczamy "LCD"

I klikamy dalej.

Wyświetli się nam okno z pytaniem, czy zatwierdzamy zmiany

Oczywiście potwierdzamy. Jeśli wszystko poszło gładko, uzyskamy taki oto ekran:

To wszystko.

Podsumowanie

Po użyciu tego programu w końcu można czytać teksty na Windowsie z przyjemnością. Polecam potestować różne style, każdemu może przypadnie do gustu inny. Mam nadzieję, że ten mały poradnik się przyda i umili innym korzystanie z Windowsa. Dziękuję za uwagę i komentarze (zwłaszcza te krytyczne) mile widziane :)

EDIT

Jako, że link przestał działać, umieszczam tutaj reupload zrobiony przeze mnie:

ReUpload