Mailbird 2.0: lekki klient pocztowy zamienia się w osobistego asystenta

Mailbird 2.0: lekki klient pocztowy zamienia się w osobistego asystenta
Redakcja

13.03.2015 13:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Właśnie pojawiła się nowa wersja lekkiego i wygodnego, a zarazem rozbudowanego klienta pocztowego Mailbird. Ta aplikacja od jakiegoś czasu zachęca możliwością integracji z sieciami społecznościowymi i zewnętrznymi aplikacjami. Aktualizacja pokazuje, że autorzy wciąż mają pomysły na ułatwienie nam pracy.

Już na pierwszy rzut oka widać, że zmianie uległ interfejs aplikacji. W nowej wersji jest on jeszcze lżejszy i przypomina to, co możemy zobaczyć w aplikacjach Modern: spłaszczone ikony, zupełne zerwanie z gradientami, a zamiast tego prostota i możliwie największa czytelność. Na szczęście nie powtórzono błędów projektantów Microsoftu i program jest nie tylko miły dla oka, ale i bardzo wygodny. Kolorystyka i fonty mogą być dodatkowo ustalane przez użytkownika. Na górnym pasku znajdziemy ikonę centrum powiadomień, które nie tylko informuje nas o nowej poczcie, ale także doradza, w jaki sposób możemy ułatwić sobie jej organizację.

Obraz

Autorzy wprowadzili funkcję przeciągania i upuszczania, dzięki czemu teraz przeniesiemy pocztę w bardziej intuicyjny sposób. Na prośbę użytkowników dodano także przycisk kosza: wiele osób preferuje ręczny wybór ikony, zamiast stosowania przycisku Delete na klawiaturze. Zdziwieni? Pamiętajmy, że przyzwyczajenia i nawyki mają ogromną siłę. Mailbird 2.0 to także początek wprowadzania do tego programu funkcji asystenta i systemu organizacji czasu. Pierwszą z nich jest tzw. drzemka. Oznaczone nią wiadomości są archiwizowane na ustalony czas, a następnie znów traktowane jako zupełnie nowe. Pozwala to odłożyć niektóre sprawy na później, ale zarazem o nich nie zapomnieć. Do dyspozycji jest kilka terminów, które możemy dokładnie skonfigurować dzięki ustawieniom.

Producent rozbudował zintegrowane z Mailbirdem aplikacje, które domyślnie są wyłączone, a znacznie zwiększają jego użyteczność. Do programu dodano menadżer kontaktów, obecnie wspiera on chmury Dropbox i Google Drive, a także kalendarze Google i Sunrise. Zadowolone będą osoby korzystające z sieci społecznościowych, wszystko za sprawą możliwości połączenia z Facebookiem, LinkedIn i WhatsApp. Program przyda się także do organizacji pracy poprzez wsparcie usług takich jak Asana, Evernote i Todoist. W przyszłości lista aplikacji ma być jeszcze poszerzona, pojawią się także zaawansowane opcje związane z bezpieczeństwem i kreator importowania danych z innych klientów pocztowych. Mailbird pokazuje, że takie programy jeszcze nie umarły – one po prostu zmieniają swoją formę.

Program w wersji darmowej Lite znajdziecie w bazie naszego serwisu. Posiada ona podstawową funkcjonalność i wspiera maksymalnie 3 konta, przez 30 dni możemy korzystać także z opcji dodatkowych. Na stronie producenta można wykupić subskrypcję roczną i wersję dożywotnią, które posiadają większe możliwości i umożliwiają dodanie nieograniczonej liczby kont. Jeżeli do tej pory nie znaliście Mailbirda, dajcie mu szansę. Nie jest to typowy, nieco staroświecki program do obsługi poczty, ale narzędzie bardzo szybkie i niesamowicie wygodne w obsłudze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)